woman male like reply
Sorular

İskenderun'un LimakPort Limanı'nda korona virüsü mü var?

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki LimakPort Limanı'nda korona vakası alarmı verildi. LimakPort'tan yapılan ilk açıklama ise şu şekildeydi;

"Suudi Arabistan Duba limanı çıkışlı 15 Mart 2020 tarih ve saat 07:54 İskenderun Limanı varışlı MV Med Bridge isimli RORO gemisindeki Türk vatandaşı bir TIR şoföründe tahliye başlamadan önce İskenderun Sahil Sağlık Denetleme birimlerince yapılan kontrollerde yüksek ateş tespit edilmiştir."

Hatay halkını oldukça tedirgin eden konu, gün içinde birçok kez yazılıp çizildi ve LimakPort işletmesinden ikinci açıklama şu şekilde geldi:

"Türk vatandaşı bir tır şöföründe gemiden tahliye başlamadan önce İskenderun Sahil Sağlık Denetleme birimlerince yapılan kontrollerde yüksek ateş tespit edilmiştir. Tır şoförü, yetkililerce hemen hastaneye sevk edilerek koronavirüs testi uygulanmış ve sonuç beklenmektedir. Sonuç gelene kadar gemiyle temas, limanımız yetkilileri ve kamu kurumlarınca engellenmiştir. Limanın geneliyle ilgili herhangi bir karantina durumu söz konusu değildir.

LimakPort İskenderun Limanı, aylar önceden koronavirüsle ilgili gerekli tüm tedbirleri almış olup, limanın tüm birimleri düzenli dezenfekte edilmektedir. Liman personeli tarafından gemilerle temas mümkün olduğu kadar düşürülmüş ve uluslararası standartlarda koruyucu tedbirler sağlanmaktadır.

Liman hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmamakta ve ticari faaliyetler devam etmektedir."

Tespit edilen korona vakasıyla ilgili herhangi bir yeni açıklama yapılmamakla birlikte halk da oldukça tedirgin.


İskenderun'da korona mı var?

#kırmızıbaret