woman male like reply
Sorular

Emine Bulut cinayetinin ardından bu kez kadın cinayetinin odağı İzmir. Sizce kadın cinayetlerinin sıfırlanması neyle mümkün?

Emine Bulut cinayetinin ardından bu kez kadın cinayetinin odağı İzmir. Sizce kadın cinayetlerinin sıfırlanması neyle mümkün?

Bence çocuklara verilen eğitimin yanında anne babalara da eğitim verilmeli. Hiç kimse kızını kısıtlayıp oğlunu abartılı özgür yetiştirmemeli. Oğlu olunca pipisini sarkıtanların Türkiye'sinde çok da şaşmamak lazım bu mevzulara. Kaç kız evlat doğunca annesi, babası oğlu olduğunda verdiği tepkiyi verdi?(Sözüm meclisten dışarı, yapanlara diyorum elbette.) Kızsan sus ayıp olur konuşma, ağlama, oturuşuna duruşuna dikkat et, gece geç saatlerde dışarı çıkma, sevgilin olursa annen baban bacaklarını kırar aman haa sus ayıp het hüt. Peki ya oğlan olarak doğduysan tam tersi. Ooo aslan oğlum sevgili yapmış, aferin aslan oğlum. Büyümüş de erkek olmuş kızları peşinden koştururmuş. Eve de geç gelir olmuş benim paşam, ay sen büyüdün mü maşallah benim yakışıklı oğluma.

Durum bence tam olarak bu. Kadın olmak zor bu ülkede, çünkü daha doğarken kaybetmişsin. Erkek olsan erkek adamın erkek oğlu oldu lafını duyup havalara atılırdın. Ne yazık ki kadınlar cinsiyetçi eylemlerin ve basmakalıp bakış açısının odağında. Böyle bir ülkede yaşadığım için utanıyorum.