woman male like reply
Sorular

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Milli Bilinci Harekete Geçirecek 6 Ezgi

Bugün Türk'ün şanlı sesi dünyaya bir kez daha duyuldu. Zaferin kulakların pasını silen nüansıyla haklı gururunu yaşadık Türk olmanın. Hep beraber bu özel günde yüreğe sırtını dayayan, göğsümüzü kabartan ritimlerle duygusal anlar yaşamak istemez misiniz?

1. Onuncu Yıl Marşı

Bayram coşkusunu yüreğimizin en derinlerinde hissettiğimiz bugüne en yakışan hiç kuşkusuz Onuncu Yıl Marşı'dır. Yüksek perdeden kulağımıza doğru gelen efsanevi sözleri, milli bilinci harekete geçiren ince nüansı ve melodik kıvamıyla törenlerin demirbaşı olmanın haklı gururunu yaşıyor.

2. İzmir Marşı

Coşkunluğuyla bayramın sırtını sıvazlayan başını okşayan marş hem göğsü kabartan gurur tablosu duruşu hem de sözleriyle uyumlu ilerleyen ritmik efektiyle her dinlemede bayram coşkusunu yaşatır. Bu yüzden "Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa!" kısmının tek yürek olarak söylenmesine şaşırmamak gerek.

3. Ankara'nın Taşına Bak

Yine ruha gurur nakşeden bir çalışma daha sizlerle! Milim milim, tüm hücrelerinizde Türk olmanın gururunu ve coşkusunu mu yaşamak istiyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. Bu ezgi hem törenlerde hem normal şartlar altında kalp atışınızı hızlandıracak, modunuzu yükseltecek, sizi gaza getirecek!

4. Gençlik Marşı

Bayramlarda coşkun kalabalığın arasında ya da fener alayında ilerlerken gururla söylenebilecek bir marş daha. Atatürk ve silah arkadaşlarına duyulan saygı, başarıları, daimi - kusursuz ilerleyişleri ve her şeyden önce millete güvenmeleri dolayısıyla gururla perçinlenir. Sevgi her daim gölge gibi peşindedir. Bu güzel marş sevgiyi tema alanları hatırlatarak bayramların demirbaşı olma görevini layıkıyla yerine getiriyor.

5. Hoş Gelişler Ola

İçinde Mustafa Kemal Paşa söylemine yer verip muazam bir yapıya bürünmeyen bir notanın varlığına inanmıyorum. Etkileyiciliği üst düzey olan, damardan akan kanın bile gururla akmasını sağlayan şarkı bayramın olmadığı günlerde de bayram havası estiriyor.

6. Atatürk Marşı

Renkli ara yüzü, eğlenceli kurgusu ve gurur tablosu ierleyişiyle kalbi yakın markaja alan müziğiyle sözlerinin uyumu dolayısıyla hayranlık uyandıran marş, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün adını taşıdığı için ayrı güzel.

7. Atatürk Çocukları

Daha ismini okuduğunuz an artı almadı mı sizden de bu güzel şarkı? İnce ince oluşturulmuş, söyleyenlerin yüreğine engin pırıltılar dokumuş olan şarkı 7'den 70'e herkesin dilinde.

#30ağustos

#MustafaKemalPaşa