woman male like reply
Haberler

Öğrenciler "Yetersiz Bakiye Burdur" Diyerek Ulaşım Ücretlerini Protesto Etti

Burdur'da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri toplu taşıma ücretlerini boykot ederek fiyatın 1.75'e düşürülmesi yönündeki taleplerini iletti.

Yetersiz Bakiye Burdur sloganı ile toplu taşıma ücretleri boykot edildi

Burdur'da üniversite öğrencileri toplu taşıma ücretlerinin maaliyetin boykot ederek Yetersiz Bakiye Burdur adlı bir grup kurup ulaşımın 1.75'lik tarifeye geçmesini talep etti. Etkinlik ülke çapında ses getirdi.

"Yetersiz Bakiye Burdur bir öğrenci hareketidir. İçerisinde hiçbir siyasi hesap ya da amaç yoktur. Tek isteğimiz toplu taşımada indirime gidilmesidir."

Burdurlu öğrenciler 1.95'e indirilen ücretin 1.75 olmasını talep etti

Burdur'da toplu taşıma ücretlerinden yakınan bir grup üniversiteli öğrenci amaçları doğrultusunda Yetersiz Bakiye Burdur adlı bir sloganla ücretlerin aşağıya çekilmesini ve 1.75 olmasını talep etti. Etkinliğe genellikle üniversiteli gençlerden katılım olsa da faaliyet halkın da ilgisini çekti.

Burdur Yetersiz Bakiye slogasnı tüm yurdun dilinde

Burdur Belediyesi ile Toplu Taşıma Kooperatifi yetkilileri tarafından Burdur toplu taşıma ücretlerinin 2.25'ten 1.95'e düşürüldüğü beyan edildi. Bunun üzerine bir grup öğrenci Yetersiz Bakiye Burdur adı altında bir slogan oluşturup 1.95 olarak belirlenen fiyatı1.75'e düşürülmesi yönünde slogan attı ve durumu değiştirmeye çalıştı. Bakalım toplu taşıma ücretini boykot eden grup başarılı olacak mı yoksa bu etkinlik hiçbir işe yaranamayacak mı bekleyip göreceğiz.