woman male like reply
Haberler

İstanbul'da Su Ve Akbile İndirim Projesi Hayata Geçti!

31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen kısa süreli de olsa mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu'nun ilk projelerinden biri olan İstanbul'daki su ve akbile olan indirimler hayata geçti.

YSK kararı ile mazbatası geri alınmıştı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildikten sonra YSK kararıyla mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu'nun su ve ulaşımda indirim projesi İBB Meclisi tarafından incelemeye alınıp kabul edildi. Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan İBB Meclisi'nde yer alan CHP'li ve AKP'li vekillere teşekkür etti.

İndirim önerilerimizin sıkı takipçisi olan CHP Grubu'na ve bu önerilere destek veren AK Parti Grubu'na teşekkür ederim.

Projeleri İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İBB Meclisi gerçekleştiriyor

YSK'nın iptal kararı sonrası görevini bırakmak zorunda kalan Ekrem İmamoğlu sonrası İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne vekillik yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İBB Meclisi yarım kalan projeleri hayata geçiriyor.

İBB Meclisi'nde alınan karara göre İstanbul'da öğrenci akbilinin 40 lira olması ve İstanbul'da yaşayan ailelerin nüfuslarına göre su kullanımında da yüzde 40'a varan indirim yapılacağı projeler hayata geçirildi.

Binali Yıldırım da Twitter hesabından duyurdu

İBB Meclisi'nin duyurduğu karardan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Adayı Binali Yıldırım da sosyal medya hesabı olan Twitter'dan İstanbul'daki su ve akbil indirimini takipçileri ile paylaştı.