woman male like reply
Haberler

Camilerden Dua Sesleri Yükseldi

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün dün itibariyle camilere gönderdiği yazı ile yatsı ezanıyla beraber dualar ve selavatlar getirilmesi söylendi.

İşte camilerde yapılan o dua

"Bütün dünyayı kuşatan salgın hastalık karşısında bizlere inâyetini lütfeyle Allah'ım. Gazabından rızana, azabından affına sığınıyoruz. Bizleri muhafaza eyle Allah'ım! Şu anda huzurunda ellerini açarak âmin diyen kardeşlerimizi, iki cihanda aziz eyle Allah'ım!
Her daim mağdurların, mazlumların, gariplerin yanında yer almış; çaresizlere kucak açmış necip milletimizden rahmetini esirgeme Allah'ım! İlâhi Ya Rabbi! Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva, borçlularımıza kolaylıklar nasib eyle Allah'ım!
Ya Rabbi! Devletimizi, milletimizi, İslam beldelerini ve bütün insanlığı her türlü afetlerden, musibetlerden, kötülüklerden, salgın hastalıklardan muhafaza eyle Allah'ım!"

Salavatlar getirildi

Bütün yurt genelindeki camilerde okunan bu duadan sonra "Tekbir ve salat-ü ümmiye makam üzere üç defa okunacaktır." sözlerine yer verildi. Camilerden yükselen tekbir seslerine evlerden de katılım oldu.

Halkımıza manevi destek

Camilerden yükselen dualar ve selavatlarla ufak bir şaşkınlık yaşansa da, camilerden edilen dualara evlerinin balkonundan, penceresinden duyulan "amin" sesleri eşlik etti. Camilerden edilen dualar, insanımıza manevi destek verdi.