woman male like reply
Sorular
Moodunuz nedir arkadaşlar?
Bugün soru gelmiyor aklıma hal, hatır sorayım :D
Günlük Yaşam 14 saat önce 4 1
Sorular
Her gün sizi ufak çaplı mutlu eden bir alışkanlığınız var mı?
Mutfakta çay/kahve sigara keyfim vazgeçilmezimdir nedense bunu yapınca keyifleniyorum. Post Img 1
Günlük Yaşam 1 gün önce 5 2
Sorular
Hava durumunu nereden takip ediyorsunuz?
Herkes sanki çiftçiymiş gibi sürekli hava durumunu takip ediyor. Kimisi doğru yerlerden bakıyor kimisi hiç tutturamıyor. Hava durumunu en doğru nereden takip edebilirim?
Günlük Yaşam 2 gün önce 2 1
Sorular
Bir bulut olmak ister miydiniz?
Herkesin hayat hikayesini dinliyorsun, onlarla ağlıyor onlarla gülüyorsun. Bir yağmur bulutu olmayı çok isterdim. (bulutları izlememle alakası yok :D) Heryeri bedava gezmek görmek, diğer bulut arkadaşların ile eğlenmek... Harika!
Günlük Yaşam 6 gün önce 5 1
Lykia Lykia Seviye 3
Sorular
Günaydın sevgili ailem... Günün açılışını nasıl yaptınız?
Yağmurlu bir güne uyandım. Nasıl huzurlu... Geç yattım ama sanki 7 saattir uyuyormuşum gibi hissettim uyanınca. Gayet hareketli ve rahat bir gün olacak diye düşünüyorum. Sizler nasıl uyandınız peki? Stressiz günler diliyorum... :))
Günlük Yaşam 6 gün önce 9 2
Düşünceler
Yeşilin Büyüsünü Daim Kılmaya Var Mısınız Bir Günü Ağaç Bayramı Yapmaya?
Kutlanan bayramlar kültürel açıdan pozitif imgelemeye dönüşür. Halkı birbirine kenetler. Bayramın nihai hedefi doğrultusunda gösteriler ve çeşitli etkinlik programları oluşturulur. Bir Twitter kullanıcısının talebi binlerin alkışıyla, hayranlık dolu bakışıyla sosyal medyayı çınlattı. Sizlere bu güzel düşünce örüntüsüne ilişkin bir derleme hazırladım. O zaman yeşile ermeye, bu düşüncenin hayaliyle güzelleşmeye hazır mısınız? Bir fikrim geldi. Biz neden "Ağaç Dikme Bayramı🌳" ilan etmiyoruz. Her yıl bir gün ayıralım, çoluk çocuk maaile, 82 Milyon ağaç dikelim. Hem dünyaya örnek olalım hem gelecek nesillere yemyeşil bir ülke bırakalım.. — Abdullah Enes (@thegranadaco) July 9, 2019 Ağaçlar kolkola girse muhteşem olmaz mı? Tertemiz havasıyla berrak salınımıyla hem yeni jenerasyonu hem günümüz Türkiye'sindeki yurdum insanına nefes almayı sağlayan yeşile kucak açan ağaçgillerin huzura yol almaya, sinirden arınmaya, sakinliğe sarılmaya, dingin bir mizaca kapı aralamaya yardımcı. Sizce de her yer yeşille dolsa, ağaçlar kolkola girse muhteşem olmaz mı? Yeşili ezip geçenlere yuh yuh! Çevre kirliliğinin ayyuka çıktığı günlerde atmosferdeki kötü koku, fabrikalaşma, sera etkisi ve nicelerinin negatif etkisi dolayısıyla yaşam alanımızın güzergahı karanlığa nemalanıyor. Oysa kim istemez sabahları denize nazır yemyeşil bir orman manzarasında uyanmayı? Ama bir yerden yapıp bir yerden yıkan, her yeri beton yığınına çeviren, var olan ağaçlara kıyıp doğal güzelliğimizi yerle yeksan eden kirli zihniyetlere yuh yuh! Yeşili bir günle taçlandırmak nasıl olur? Havayı temizleyen, enerji tasarrufuna yüklü miktarda imza toplayıp kitleleri etkisi altına alan, erozyonu önleyen, güneşin ultraviyole ışınlarına karşı çelik yelek giymemizi sağlayan ağaçgilleri, yılın bir günü okşayarak o günü bayram olarak kutlayarak tüm yeşil alanları kucaklamak nasıl olur? Yeşilin ışıltısını sağır sultan bile duysa ya! İyileştirici etkisiyle stresten, depresyondan, negatif ruh halinden, buhrandan arındırarak psikolojiyi güneşlendiren en iyi arkadaş vasfıyla mavi kadar sonsuzdur ağaçların barındığı yerler. Gölgesindeki tınıyla kalbi daimi huzura boyayan, hayvanlara yuva, çocuklara oyun alanı, oksijen kaynağı rolüyle mihenk taşımız olan içimizi sevgiyle kaplayan ağaçlara daha fazla önem versek daha iyi olmaz mı? Onlara zalimce kıymak yerine onları sulamak güneşe koymak bol bol fidan ekip yüzümüzü yeşillendirmek için hala geç değil! Peki ya yılın bir günü bayram olsa ağaçlara verilen değer ikiyle çarpılsa, sevgi ile çarpan yüreklerin ışıltısını sağır sultan bile duysa efsane olmaz mı? #AğacBayramı Post Img 1
Günlük Yaşam 6 gün önce 3 0
Sorular
Hiç yaşamamış olsaydınız, değişecek birşey söyler misiniz?
Düşündüm de eğer hiç dünyaya gelmese idim ne değişirdi hayatta? Herşey aynı mı olurdu yoksa kelebek etkisi misali küçücük bir etkim bile büyük şeylere mi sebep olmuştu? Gerçekten görmeyi çok isterdim olmadığım bir dünyada biraz gezinti yapmayı.
Günlük Yaşam 6 gün önce 4 2
Sorular
Sizin oralarda hava nasıl?
Bursa bugün yağmurlu ve serin. Durur muyum hemen kalkıp kahvemi yaptım, yalnızlığıma kahve ve yağmurun sesi eşlik ediyor :))
Günlük Yaşam 1 hafta önce 9 2
Sorular
Günaydın, güne nasıl başladınız?
1 saat uyuyup uyandım, sanki saatlerce uyumuşum gibi 😏😂
Günlük Yaşam 1 hafta önce 7 3