woman male like reply
Düşünceler

Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı: Usta Oyuncu Abdi Algül Hayata Vefat Etti!

Yeşilçam'ın usta isimlerinden Abdi Algül hayatını kaybetti, sevenleri yasa boğuldu.

Abdi Algül vefat etti

Yeşilçam'ın duayen isimlerinden Abdi Algül bugün itibariyle ebediyete intikal etti. Sanatçının vefatı üzerine sanat camiası hüzne boğuldu.

Onur Akay tarafından kamuoyuna duyuruldu

Yazarlığı ve ses sanatçılığıyla adını duyuran Onur Akay tarafından kamuoyuna bildirilen hayatını Yeşilçam'a adayan usta oyuncu Abdi Algül'ün vefatı sevenlerini ve ailesini acıya boğdu.

Sevenlerinin yüreğini burktu

Yeşilçam filmlerinin sevilen yüzlerinden Abdi Algül'ün vefat ettiği haberi sosyal medyada bir anda gündem oldu. Türk Sineması'nın emektar oyuncusu Abdi Algül'ün vefatı sanat camiasının yüreğini burktu.

Abdi Algül kimdir?

Kemal Sunal filmlerinin kadrosunda yer alarak 7'den 70'e herkese kendini sevdiren, Türkiye'nin sevdiği bir isim haline gelen Abdi Algül'ün yıldızı Tokatçı filmindeki Kara Borsacı rolü ile daha da parladı. Bu film ile kariyerinde zirveyi gördü. Kötü rollerde oynamasına rağmen güçlü oyunculuğu ve üstün performansı ile el üstünde tutuldu. En son 1978 yılında Sunal ile kamera karşısına geçtiği İyi Aile filminde rol aldı. Bu filmden sonra ne yazık ki sanat camiası vefasızlık yaptı. Onu ekranlarda ve beyaz perdede bir daha göremedik. Ölmeden önce maddi sıkıntılar yaşayan sanatçı, yaşlılık maaşıyla geçinmeye çalışıyordu. Yer aldığı yapımlarla unutulmaya meydan okuyan, 170'e yakın projenin kadrosunda yer alan, dünyevi hayatta yüzleri güldüren filmlerin usta ismi haline gelen Abdi Algül'ü NedenBen ailesi olarak anıyor, uhrevi hayatta da gülüşe ermesini istiyor, sevenlerine sabır diliyoruz.