woman male like reply
Düşünceler

Üstümüzden Bir Tır Geçti: 2020 KPSS Dönüşleri Twitter'da Kahkaha Tufanı Oldu!

Bugün KPSS B grubu yani önlisans mezunu arkadaşlarımızın 2 yıldır umutla beklediği sınav vardı. Saat 10'dan itibaren kapılarını kapatan o naçizane okullarda sınav gerçekleştirildi ve 2 yıl geçerli olan KPSS önlisans sınavı tamamlandı. Sınavda çıkan garip sorular elbette ki sosyal medya üzerinden sınava giren geniş kadroyla tartışıldı. Eyfel kulesi, sinema biletler ve niceleri... KPSS 2020'nin ardından aktarılan en eğlenceli tweetleri bir araya getirdik, sınav mağdurları olarak hep birlikte eğlenelim istedik. KPSS 2020 sorularının cevapları açıklandı mı? KPSS 2020'ye dair tüm detaylar yazımızın devamında...

1. İki yıl geçerli yeminler edildi

Aslında bunu ben de yaklaşık 2016'dan beri düzenli olarak yapıyorum ancak özel sektörün bizi itelediği o iğrenç çalışma şartları yine bir umut deyip KPSS'ye götürüyor. Kızgınız, kırgınız ÖSYM...

2. Türkçe'nin sonundaki o mantık soruları!

Genel yetenek testlerinin başında 30 soruluk bir Türkçe bölümü var ve maalesef bu bölümün son 3-4 sorusu her sene saçma bir öyküyle bezendiriliyor. Matematik ile Türkçe arasında sıkışıp kalmış bu mantık soruları öğrencilerin kabuslu rüyası. Ben şahsen direkt esgeçtim. Son dakika bir bakındım ki yine bir sonuca ulaşamadım. :))

3. Eyfel Kulesi tüm masumiyetini yitirdi!

Eyfel Kulesi için birkaç alıntı yapılarak soru sorulmuştu. Eyfel Kulesi kotamızı bu sınavla doldurmuş olduk. Alıntı yapılan kısımda yazılanlar o kadar yoğundu ki çıkarılan sonuçlar kısmıyla pek de ilgilenemedik desek yeridir. :))

4. Müge Anlı mood

Bir soru vardı hızlı trenle ilgili... Galiba genel kültür bölümündeydi bu soru. Açıkçası ben epey bir baktım daha sonra ümidi kesip boş bıraktım. İyi ki de bırakmışım Afyon'dan şüphe etmemiştim.

5. Bir gün herkes ana sözü dinleyecek!

Her üniversite mezunu olan ve KPSS sınavına katılan kişi bu muhabbeti yapmıştır. Aslına bakarsanız erken evlendi diye güldüğümüz, üzüldüğümüz tüm arkadaşlarımız şu anda huzur içinde yatıyor. :))

6. Biz değil, onlar kaybetti!

Hayallerimizin pamuk ipliğine bağlanarak bir sınava adanması pek de hoşumuza gitmiyor ve her dönem gazoz kapağı açar gibi tekrar deniyoruz. Gençler hayallerini erteliyor ÖSYM!

7. Garson bizim hesap vardı!

Kuzey reyiz de duruma el atmış. :)) Atanma umuduyla yanan tutuşan gençlerin kadrosu çoktan dolduruldu. Özel sektörde branşı dışında çalışarak asgari ücretle üç çocuğuna bakanlar grubuna hoşgeldiniz diyelim...

8. Tarih sorularının derinliği

Gerçekten de Tarih bölümünde epey derine inilmişti. Çoğu bilgi lise düzeyinde olmasına rağmen şaşırtıcı bir derinliği vardı.

9. Tüm KPSS sınavından çıkanların modu; boşluk

İçimizde dışımızda anlam veremediğimiz bir boşluk var. Nedeni soruların verdiği buhran mı yoksa yine olmadı deyip yaşadığımız gelecek kaygısı mı anlam veremiyoruz...

10. Ah o asil siyahlar...

Siyahlar ve simsiyahlar... O soru o kadar sinir bozucuydu ki delirecektim. İşin komik yanı Danla Bilic de siyah renkleri koruyan bir yumuşatıcı linki vermiş. Acaba tesadüf mü? :))

Bozmayın moralinizi özel sektörde devam... :))

#kırmızıbaret