woman male like reply
Düşünceler

Sali Günlerinin Vazgeçilmez Dizisi, Halka'nin Son Bölümünde Neler Yasandi?

Gerilim dolu son bölümün ardindan yine heyecanli ve aksiyon dolu bir 6. bölüm ile karsi karsiyayiz. Her sey Terzi’nin tezkeresiyle bitti ve yine ayni konuyla basliyor. O kutuda ne oldugu merak konusuydu. Görevi yerine getirmeden silahi birakan Terzi, neden bu kadar sevindi? Bakalim neler olmus...Müjde sonunda fitili atesler! 

Cihangir hiç böyle gülmemisti ya. Kiskandim resmen bunlari. Babasinin kurtulusunu bir nevi Cihangir’e borçluydu Müjde. Bu bahaneyle biraz daha yakinlastilar aslinda. Cihangir hiç Irem'e bakarken böyle gülümsememisti. Bakalim yeni bölümde bir seyler olacak mi... Bu bölümde sarildilar ve daha samimilerdi. :) Büyük bulusma! Ilhan, Çagatay, Iskender ve geriye kalanlar bir arada...

Halka liderinin oglu, Çagatay ortaya çikar ve babasiyla görüsmek ister ama babasi bu ise yanasmaz. Halka’nin bugününü yarinini konusalim diyerek bu bahaneyle bir araya geldiler. Çagatay çok farkli planlar pesindedir. Çagatay, Halka'yi degistirme isine baslamak ister. Çogu kisi buna karsi çikar. Bahar, Kaan ve Sandikçi barisir!

Hastanedeki operasyonun hakliligini gören Sandikçi, Kaan'a güvenmeye baslar. Kaan operasyona Bahar'in da dahil olmasini ister. Sandikçi bunu kabul eder ve hemen ilk adimi atar. Kaan’a, Ilhan Tepeli'nin telefonuna takmasi için bir dinleme cihazi verir. Ardindan Kaan gider ve Bahar ile güzel bir konusma yapar, Sandikçi. Barisirlar... Kaan her seyi dinler ve Bahar’a aktarir. Irem'in bitmek bilmeyen git gelleri devam ediyordu. 

Aile yemeginde masadan kalkip gitmesi. Ardindan hastanede Müjde ile Cihangir’i görüp yine gitmesi. Arabada Cihangir ile konusurken agzindan ses kayitlarini kaçirdi. Cihangir, psikologla arasinda geçen konusmalarin kayit edildigini bilmedigi için sasirmistir. Hemen Irem'in babasinin yani psikologunun yanina gider. Bu adamda bir sey var benden demesi! Ardindan kapiya çikar ve Irem bir anda yaninda geçer arabayla. Hemen pesinden de bir mesaj gelir Cihangir’e; ‘Irem nereye gidiyor Cihangir?’ bu kim demeye kalmadan Irem'in pesine düsüyor. Cinayetin islendigi eve geliyorlar ve kapiya Çagatay çikiyor! Cihangir’i, Vekilharç’i onlara verme konusunda mecbur birakacak santaj gerçeklesiyor!Vekilharç, Cabbar ve Ilhan Tepeli ile isbirligi yapar.

Çagatay, Vekilharç’in canina kast ediyor! Çagatay o gece herkesi toplamisti. Içlerinden sadece Cabbar dik baslilik yapmisti. Vekilharç, kendisini Çagatay’a karsi savunmaliydi ve bunu bu kisiler sayesinde yapacakti. Onlardan kendini korumalarini ister. Ilhan ise isini tabii ki de Kaan ve Cihangir’e yaptirir. Iskender, Kaan ile bulusur!

Terzi'ye verdigi kutuyu sorgulayip duran Iskender, Kaan'in garip sorularina anlam veremez. Ödesmenin ardindan yenilen masum bir yemek degildi elbette ki. Kaan'in ofisten çikmasina yakin, içeriye Çagatay ve adamlari girer. Nasil bir anlasma çikti bilmiyorum ama sonuçta Iskender her zaman Çagatay ile birlikte.Tezkereden sonra Terzi ile ilk görüs Çagatay’dan...

Nereden buldu bilmiyorum ama bir orman evinde buldu Terzi'yi. Muhtemelen Terzi, simdiye kadar Halka'ya verdigi hizmetlerden dolayi çok kizgin. Çagatay’in, Terzi'ye teklifi; Halka'nin içinde olacak ama mesafe olarak hep disarda kalacak. Tabii ki bunu kabul eder. Ilk hedefi ögrenmek ister; Vekilharç yani Ilhan Tepeli ve Cabbarlar. Ilk bulusma yerine Terzi de gelir. Disardaki bütün adamlari tek tek öldürür, kimsenin ruhu duymamisti. Vekilharç gözetmenliginde, Çagatay ile lafta babasi Hümeyra konusur!

Hümeyra, Cengiz’in koltugunda epey bir süre Halka'yi yönetir. Sesini farkli yansittigi için de kimse kadin oldugunu anlamiyordu. Kirmizi odaya Cengiz giremedigi için mecburen Çagatay ile Hümeyra konusacakti ve ipuçlarina ihtiyaci vardi. Cengiz ise yalan bilgiler vererek, Hümeyra’yi ele vermistir. Bunun üstüne de Çagatay, Hümeyra’ya savas açar! Babasinin koltuguna ne hakla oturdugunu ve senelerce ona neler yaptigini burnundan getirecektir. Bu bölümde Irem rahata erdigi için gerçekten mutlu oldum. Bakalim yeni bölüm bizi nelerle karsilayacak...