woman male like reply
Düşünceler

Real Madrid'in Talip Olduğu Milli Oyuncu Cengiz Ünder 5 Hafta Sahalardan Uzak Kalacak!

İtalya Serie A'da Roma forması giyen Cengiz Ünder'in yaşadığı sakatlıktan dolayı yaklaşık olarak 5 hafta sahalardan uzak olacağı duyuruldu. Ünder hakkında çıkan Real Madrid haberleri ise ayrı bir sevindiriciydi. Dünya devinden gelen haberlerin devamı ve aslı ise sezon arasında geleceği söyleniyor. Yaşadığı sakatlığı ve transfer haberlerini kısaca inceleyelim...

Andorra maçı hazırlıklarında sakatlanmıştı

7 Eylül'de oynanan Türkiye-Andorra maçının hazırlıkları sırasında sakatlanan Cengiz Ünder'in sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra 5 hafta yeşil sahalardan uzak kalacağı bildirildi. A Milli Futbol Takımı'nın antrenmanları sırasında sakatlanan Ünder'in tedavi süreci İtalya'da devam ediyor.

Ünder, A Milli Takım aday kadrosundan çekildi

Açıklama Türkiye Futbol Federasyonun'dan gelmişti. Yapılan açıklamaya göre Andorra maçı hazırlıklarında sakatlanan Cengiz Ünder, aday kadrodan çıkarılmıştı. Ünder gibi Burak Yılmaz, Abdülkadir Ömür, Hasan Ali Kaldırım, Mahmut Tekdemir ve Ozan Kabak da sakatlıkları nedeniyle Andorra ve Moldova maçlarının aday kadrosuna alınmamışlardı.

Ekim ayının ortasında sahalara dönecek

A Milli Futbol Takımımızın ve forma giydiği Roma'nın hayal kırıklığına uğradığı Ünder'in tam anlamıyla sağlık durumunun düzelmesi Ekim ayının ortalarını bulacakmış. Roma'nın Avrupa Ligi'ndeki Başakşehir ve ligdeki Atalanta maçlarına yetişemeyeceği de bildirildi. Bunlarla birlikte Roma'da kaçıracağı maç sayısının 7'yi bulacağı da söylenenler arasında. Yıldız forvetin Ekim ayı ortalarında takımla birlikte idmanlara başlaması bekleniyor.

İspanyol basını Cengiz Ünder'i yazdı!

İspanya La Liga devlerinden Real Madrid'in Cengiz Ünder'e talip olduğu söylentileri futbol camiasında hızla yayılırken İspanyol basınından söylentileri doğrular nitelikte haberler gelmeye başladı. Roma forması giyen Ünder'e devre arasında Real Madrid sürprizi yapılacağı söyleniyor. İspanyol Don Balon gazetesinin haberlerine göre Ünder'in, Vinicius Junior'un yerine düşünüldüğünü yazdı. Ayrıca Ünder'in sol ayağının güçlü olduğu savunuldu.

Bugünkü piyasa değeri 35 milyon Euro

2017'de 15 milyon Euro'ya, Başakşehir'den Roma'ya transfer olan Ünder'in güncel piyasa değeri tam olarak 35 milyon Euro. Ünlü oyuncunun talibi Real Madrid ile de bitmiyor. Söylentilere göre Real Madrid dışında Arsenal, Tottenham ve Bayer Münih de Ünder ile ilgileniyor.

Ünder'e Twitter'dan gelen destekler

Belki de en güzel tweet buydu. Moldova maçlarının nostaljisi...

Sizce başarılı olur mu?

Cengiz Ünder Real Madrid'e mi transfer oluyor?

Cengiz Ünder neden sakatlandı?

Cengiz Ünder

#kırmızıbaret