woman male like reply
Düşünceler

Paris'ten İstanbul'a Getirilen 2 Yolcu Neden Karantinadan Kaçırıldı?

Koronavirüs'ün artık iyiden iyiye bütün dünyayı sardığı bu günlerde artık her ülke en sıkı tedbirlerini almaya devam ediyor. Ülkeler yabancı ülkelerdeki vatandaşlarını hızla kendi ülkelerine alıyor. Bu süreçtede 14 gün karantina kuralı titizlikle uyguluyor. Ancak dün akşam Paris'ten TK1824 sayılı uçakla İstanbul'a getirilen vatandaşların karantina bölgesine götürüldüğü otobüs polisler tarafından durdurularak 2 kişi özel araç eşliğinde oradan uzaklaştırıldı. Sosyal medyada dolaşan bu görüntüler birçok vatandaş ayağa kaldırdı.Polis gözetiminde otobüsten alınıp özel araçla uzaklaştırılan genç kadın kimdi?

Genç kadın polisler eşliğinde karantinaya giden otobüsten alındı

Paris'ten TK1824 nolu uçuşla Türkiye'ye gelen ve İstanbul Havalimanına iniş yapan vatandaşlar koronavirüs salgını sebebiyle bir otobüs eşliğinde 14 gün karantinada olacakları alana naklediliyordu. Karantinaya giden otobüs polisler tarafından durdurulup içeriden genç bir kadın valiziyle birlikte alınarak özel araçla uzaklaştırıldı. Bu duruma tepki gösteren diğer yolcular ise o anları kameraya alıp sosyal medyada paylaştı.

Genç kadının Mustafa Sofi'nin kızı Güzide Sofi olduğu anlaşıldı

Paris'ten Istanbul'a gelen vatandaşlar arasında bulunan ve özel araç eşliğinde karantinaya giden otobüsten kaçırılan genç kadının adının Güzide Sofi olduğu ve bindiği özel aracın plakasının 34 CCP 136 olduğu hızla sosyal medyada yayıldı. Olayın büyümesinin ardından genç kadının KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi'nin kızı Güzide Sofi olduğu açıklandı. Mustafa Sofi konuyla alakalı şu açıklamayı yaptı.

* Kızım transit olarak ülkesine geliyordu.

* Otobüsten alınarak transit olarak Kıbrıs'a gönderildi.

* Anavatan Türkiye'ye yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

* Kızım ülkesinde karantina altına alınacak.

Bakan Süleyman Soylu açıklama yaptı

Ülkece hassas olunan bu günlerde karantina bölgesine götürülen bir otobüsün içinden polis eşliğinde yolcu alınıp uzaklaştırılmasına sessiz kalmayan halk bu konuyu hızla sosyal medyada yayarak galeyana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuyla ilgili Twitter hesabından paylaşım yaparak açıklama yaptı.