woman male like reply
Düşünceler

Netflix Kullanıcıları Yılda Ortalama 130 Saat Daha Az Reklam İzliyor

Netflix 1997 yılında kurulsa da patlamasını geçen son senelerde yaşadı. Televizyon kanallarından Türk dizileri, yarışmaları ve filmleri izlemek çoğumuz için Netflix sayesinde tarih oldu diyebiliriz.

Netflix izleyicileri daha az reklam izliyor

Netflix'in faydalarını say say bitmez. Ancak son araştırma hepimizi şoka uğrattı. Netflix izleyicileri, bir dizi ya da filmi TV yerine Netflix'de izleyerek her yıl 130 saat daha az reklam izliyor.

Ortalama 130 saat reklam

Türk televizyonlarında bir dizi, yarışma ya da film izlemek bildiğiniz işkence haline gelebilmekte. 2 saatlik uzun diziler yetmezmiş gibi bir de o dizinin içine 15 dakikada bir 10 dakikalık reklam yerleştirmeleri, bu reklamların da dizinin en heyecanlı yerinde devreye girmesi dizi zevkimizin içine ediyor. Sırf bu yüzden (ve tabii çok daha fazla seçenek imkanı yüzünden) Netflix neredeyse her evin vazgeçilmezi haline geldi.

Netflix'im yok, internette nasıl reklamsız film ve dizi izlerim?


Korkmayın Netflix üyeliği olmayanları dövmüyorlar. Azınlık olsa da hala Netflix üyeliği olmayanlar var, ki zaten bir Netflix üyeliğini genelde birden çok kişi kullanıyor. Ancak sizinle üyeliğinin şifresini paylaşan bir dostunuz yoksa üzülmeyin, internetten de reklamsız bir şekilde dizi ya da film izleyebilirsiniz. Çare AdBlocker - yani reklam engelleyici. :D Yapmanız gereken çok basit: Herhangi bir Adblocker uygulamasını indirin ve aktifleştirin. Uygulama indirmek istemiyorsanız tarayıcı olarak Opera kullanabilirsiniz çünkü Opera'nın içinde Adblocker zaten mevcuttur.

Netflix'de reklam var mı, yok mu?

Reklam her yerde var. Netflix'de de reklam var, ancak televizyonlardaki gibi gözümüze gözümüze sokmuyor Netflix bu reklamları. Onun yerine sinsice izlediğimiz dizilerin içine yerleştiriyor. Örneğin favori dizi karakterimizin koluna Rolex saat takarak, eline Coca Cola şişesi sıkıştırarak ya da Nike Air Force 1 ayakkabı giydirirek - kısacası manipülasyon yaparak.

Her şeyin avantajı ve dezavantajı var. İkisini de dene, tarafını seç. 🥳