woman male like reply
Düşünceler

Neden Trendyol'dan Elektronik Ürün Alınmaz?

Trendyol'dan elektronik ürün satın almak pişmanlıktır. Yaşadığım tecrübeyi tüm detaylarıyla anlatmak istiyorum. Defunc marka blutooth kulaklık satın aldım. aldığım tarih 10 Haziran 2020, bana ulaştığı tarih ise 17 Haziran 2020. Normalde 2-3 iş gününde ulaşabilecek bir ürün 1 haftada elime ulaştı ve pandemi döneminde olduğumuz için sorun etmedim.

Ürün bozuk çıktı

Ürünü açtım ve kulaklıklar senkronize çalışmıyor, inanılmaz boğuk bir ses var, teki çalışıyor teki çalışmıyor ve bazen canı isterse ikisi birden çalışıyor, konuşma esnasında karşı tarafa ses gitmiyor. Haliyle "Bozuk ürün" olduğu için iade ettim. Tam 14 gün sonra iadem reddedildi ve sonra da ürün bekletilip 10 gün sonra aynı şekilde geri gönderildi. Ret sebebi ise hijyen ürünü olmasıymış. Ben ürünü satın aldığımda yazlıktaydım ve ev adresime döndüm. Ürün, Trendyol'u 5 defa aramama rağmen tekrar eski adresime gönderildi.

2 Ay bekledim

Adresimi bir türlü değiştirmediler ve kargom 3 defa yazlığa gitti - geldi, gitti - geldi. Trendyol'u arıyorum ve tüm işlemleri yaptıklarını ama PTT kargonun hatası olduğunu söyledi. Ürün elime ulaşsa bozuk olduğunu ispatlayacağım ve iade edebileceğim. Ancak ürün 2 ay boyunca kargoda kaldı ve param da tabii.

Satıcıya Trendyol üzerinden ulaşmak imkansız

Aynı ürünü Turkcell'den de satın aldım, nasıl olsa bozuk ürünü Trendyol'dan iade edebilirim diye. Turkcell ürünü bana sorunsuz ulaştırdı ve ürün gayet güzel çalışıyor. Beklediğim performansı vermedi ama çalışıyor en azından.

İşimi Trendyol'la çözemeyince kulaklığın distrübitörünü buldum internetten ve telefon açtım. Telefona çıktılar ve bozuk ürünü kesinlikle değiştireceklerini ve bana sağlam ürün yollayacaklarını söylediler. Teknolom firması, telefonda gayet iyi konuşuyorken iade ettiğim ürünü kontrol bile etmeden ve yine yazlık adresime gönderdi, şaka gibi.

2 ay sonunda ilk iade ettiğim kulaklık hiçbir şekilde paketi bile açılmadan tekrar bana gönderildi. Paket geldiğinde yıpranmış, eskimiş bir görüntüsü vardı. İşini iyi yapan firmalarla çalışmam gerektiğini öğrenmiş oldum bu kötü tecrübemle.

N11 ve Gittigidiyor'dan yaptığım hiçbir alışverişimde tek sorun yaşamadım bugüne kadar.