woman male like reply
Düşünceler

Lantha Naicker'in Yaptığı Geçici 7 Avuç İçi 3D Dövme Tasarımı

Lantha Naicker'i canlı böcekleri kullanarak tamamladığı çizimlerinden tanıyorum aslında. Karıncalarla yaptığı çalışmaları oldukça dikkat çekiciydi ve şimdi de 3D avuç içi dövmelerini gördüm. O kadar gerçekçi ve keskin duruyorlar ki... Sözü fazla uzatmadan çizimlerine bakalım istiyorum, hadi başlayalım... :)

1. Avuçlarınızdaki peri kızı gibi

Avuçlarınıza yaklaşık 30 derece eğim verdiğinizde böyle bir şey göreceksiniz... En çok ben isterdim galiba, sizce de harika durmuyor mu? Masum, sempatik ve duru... Keşke geçici olmasa ve o boyalar hiç akmasa diye içinden geçirmiyor değil insan.

2. Avuç içinizde dolaşan balıklar

Parmaklara doğru yapılan çizimler ekstra hoş görünüyor sanki. Balıkların sanki yüzüyormuşcasına doğal durması da ayrı bir artısı. 3D dövmelere karşı bakış açım değişti resmen. :)

3. Aslan, kaplan, panter..?

Yırtıcı hayvanların bu denli çekici durmasını sanatçı Lantha Naicker'a borçluyuz galiba. :) Avucunuzda bir kaplan oturuyor... Sizce de çok farklı ve istenilesi değil mi? Fark yaratmak isteyenler için birebir, üzücü olan tek yanıysa geçici olması.

4. Bir leopar -pars- ne kadar çekici olabilirdi ki?

Sanki her an birisinin üzerine atlayacakmış gibi duran bir pars -leopar- var bileğinizde... Bence yukarıdaki kaplandan çok çok daha efsane görünüyor. :) Gölgelendirmesini ayrıca incelemek lazım, ne tür boyalarla yapılıyor ve ne kadar kalıcı acaba?

5. Avucunuzdan su içen bir kuş

Kuş oldukça canlı duruyor ama renkleri biraz daha cıvıl cıvıl olabilirdi sanki... Beyazla canlandırılmış olsa da biraz sönük kalmış gibi diğerlerine göre. Yine parmaklara doğru açılan detaylar yerleştirilmiş. Bu ele para üstü bırakılması gibi bir saçmalık düşünemiyorum ya ben. :)

6. Mavisi ayrı, figürü ayrı güzel...

Mavının özellikle bu tonu başta olmak üzere her türlüsüne bayılıyorum. Bu figürün bir kelebek olması ise ayrıca çekici kılıyor çizimi. Eğer bir fırsat verilseydi kesinlikle bu figürü çizdirirdim elime. :)

7. Ve daha niceleri...

En soldaki balonlu evi hatırladınız mı? O hikaye herkesin gönlünde yer etmiştir belki de. Böyle görünce masum masum bakmadık değil... :) Asıl merak ettiğim ise parmaklar açılınca nasıl duracak acaba? :) Avuçlarınıza oturmuş kocaman bir mücevher... Bu da fena gelmiyor sanki kulağa. :)

BONUS

Sanatçı Lantha Naicker'in, canlı böceklerle yaptığı çizimlerden birisi de bu şekildeydi. Giriş kısmında lafı geçtiği için sona eklemek istedim. "Karıncalar nasıl öyle duruyor ki?" diye düşünmeniz çok normal. O da şöyle oluyor; sanatçı çizimin ardından eksik kalan yerlere az miktarda şeker döküyor ve karıncalar o şekilde hizalanıyor. :)

#kırmızıbaret