woman male like reply
Düşünceler

Kuaföre Gitmeden Yapılabilecek Pratikliğiyle Zamana Meydan Okuyan 7 Saç Stili

Çoğu kadın daha güzel ve farklı saç stilleri için kuaförlerde saatlerini harcamakta. Eğer yalnızca günlük farklılıklar oluşturmak istiyorsanız ve kuaföre gitmekten bıktıysanız kesnlikle yazımızın devamına göz atmalısınız. Kadınları kuaförlerin elinden kurtaracak ve saat kaç olursa olsun hızlıca yapılabilecek pratik saç stillerini listeledik. Hem vakitten hem de nakitten kazandıracak olan saç stillerini kendinize göre yorumlayabilir ve noktalayabilirsiniz. Pratik saç modelleri, hızlıca yapılabilecek saç modelleri, kuaföre gitmeden yapılabilecek güzel saç modelleri ve daha fazlası yazımızın devamında...

1. Zikzak örgü modeli

Bence örgü modelleri her zaman bir adım öndedir. Eğer eliniz örgü örmeye yatkınsa kesinlikle bu yöntemi denemelisiniz. Saçlarınız düz değilse öncelikle düzleştirmelisiniz. Ardından sol taraftan saçlarınızı örmeye başlıyorsunuz. Resmen bir S çizer gibi yol izliyorsunuz ve oldukça şık bir görüntü elde etmiş oluyorsunuz. Herkes için aynı şeyi söyleyemeyiz ancak birçoğumuz ellerimizi arka tarafa yetiştirerek bu modeli tamamlayabilir. Bunun için eğer yanınızda birisi yoksa aynalardan yardım alın.

2. Örgülü topuz modeli

Topuzlarınızı klasikten uzaklaştırarak daha şık hale getirebilmek için örgü modellerinden yardım alın. Öncelikle saçınızı klasik bir at kuyruğu modeli olacak şekilde yukarıdan bağlayın. Ardından bu at kuyruğunun içinden ince bir parça ayırın ve saçın geri kalanını topuz yapın. Ayırdığınız parçayı ince ince olacak şekilde tek örgü haline getirin ve örgüyü yanlardan elinizle çekerek daha hacimli hale getirin. Sonrasında ise bu örgüyü topuzunuzun etrafından çevirin ve siyah tel tokalarla sabitleyin. Harika oldu!

3. Örgülü yarı topuz modeli

Saç stilinize muhakkak br örgü modeli katmalısınız ki salt şıklığı yakalayabilesiniz. Bu model de oldukça fazla kullanılanlar arasınd yer alıyor. Görseldeki anlatım oldukça sade olsa da bir özet geçelim derim. Saçınızın üst orta kısmından bir tutam ayırın. Kenar çizgileri belirli olacak şekilde sağ ve sol kısmı dikkatli ayarlayın çünkü bu şekilde olması modelin asıl esprisi. Ardından ayırdığınız parçayı arkaya doğru olacak şekilde örün ve minik lastik tokayla bağlayın. Saçı sonuna kadar örmemelisiniz çünkü üst tarafa ufak bir topuz yapacağız. Örgüden kalan saçı da kıvırarak topuz yapalım ve tel tokayla görünmez bir şekilde tutturalım. İşte hazırsınız!

4. Kurdeleli yarı açık saç modeli

Kendinizi biraz şımartın ve hediye paketlerine taş çıkartın! Kurdele modelleri, kadınlara hep karışık gelmiştir ancak bu model o kadar basit ki hemen yapmak isteyeceksiniz. Öncelikle saçlarınızın sağ ve sol yanlarından birer tutam saç alın ve onları arkada minik lastik tokayla bağlayın. Tam olarak at kuyruğu gibi değil de ev hali gibi bağladığınız saçınızın devamını görsele bağlı kalaraktan tamamlayınız. Şık olmak ne kadar rahat!

5. Örgülü at kuyruğu modeli

Bu modelde saçlarınızın dalgalı olması görünüm açısından çok daha iyi olacaktır. Bundan dolayı modeli uygulamaya başlamadan önce saçlarınıza su dalgası veya maşa yapmanız oldukça mantıklı olacaktır. Ardından saçınızın üst kısmından arkaya doğru bir miktar saçınızı örün ve ardından lastik tokayla bağlayın. Sonrasında saçınızın hepsini elinizle toplayarak aynı yerden daha güçlü bir lastik tokayla bağlayın. Üstüne istediğiniz bir aksesuarı yerleştirebilirsiniz. (BKZ: yukarıdaki görsel.)

6. Örgülü ense tipi topuz modeli

Örgü modellerindn bu kadar bahsetmişken araya bir de ense topuz modelini karıştıralım. Hem şık hem de kolay yapılabilecek saç modelleri arasında yer alan bu model için saçlarınızı ikiye ayırın ve iki yandan ayrı ayrı örün. Toplamda sağ ve solda 2 tane örgünüz olmalı. Ardından görseldeki 2 numarada görüleceği gibi örgülerinizi elinizle çekerek hacim kazandırın. Sonrasında iki örgüyü de arkaya doğru atıp düğüm şeklinde bağlar gibi yapın. Sonrasında biraz boşluk bırakıp tekrardan düğüm atın (şekil 4). Tüm saçınızı ortasına toplayın ve tel tokalarla tutturun.

7. Balon topuz modeli

Topuzun kraliçesi olan bu modeli yapmak belki de 3 dakikayı geçmez. Saçınızı klasik bir at kuyruğu şeklinde bağlayın. At kuyruğunun kaymaması için saçın alt tarafına tel tokalar sokarak destekleyebilirsiniz. Sonrasında topuz için kullanılan sünger halkalardan yardım alın ve at kuyruğunun üzerine takın. Ardından saçınızı şelale gibi açarak harika topuzunuza kavuşun! Topuzunuza kurdele tarzı aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

#kırmızıbaret