woman male like reply
Düşünceler

Koronavirüsle Yayılan Akımlardan En Eğlencelisi: #gradient

Koronavirüsle mücadele sürecinde evde bu kadar uzun süre vakit geçirirken neler yapılabileceği konusunda araştırmalara devam ediyoruz. Evde uzun süre kalmak da sosyal medya kanallarında bol bol vakit geçirmek anlamına geliyor aslında. Tuvalet kâğıdı sektirme akımından önce çocukluk fotoğrafı akımı vardı ve şimdi de kişilerin uyruklarını tahmin eden bir programla oluşturulan akım öne çıkmış durumda. Bu akıma da diğerlerinde olduğu gibi ünlülerden de destek geldi. Tüm dünya adeta akımlarla anlaşır olduk. Twitter'da #gradient hashtagiyle yayılan akımın detaylarına ve örneklerine bakalım...

1. Ziyagil köşkü

Aşk-ı Memnu dizisini bilmeyen yoktur herhalde... Dizide rol alan Bihter ve Behlül ise asıl bombaydı. Ana karakterlerin çoğunu #gradient akımına uydurmuşlar ve uyrukları ortaya atılmış. Sizce Bihter ve Behlül bizi kandırıyor muydu? Behlül'ün yüksek dilimle Türk sayılması ise ayrı bir farktı ama. :))

2. Kaan Özdil

Kaan Özdil'i kaslı ve Giresunlu olan adam diye tanıyoruz aslında. Hayrettin ile çektiği o videoyla birden yayıldı ve adeta fenomen oldu da diyebiliriz. Görünen o ki Kaan Özdil'de bir Yunan duruşu varmış ve sosyal medya da son yaşanan olaylardan sonra bu konuya epey tepkili yaklaştı.

3. Donald Trump

Amerika'nın Başkanı olan Trump'ı da #gradient akımına dahil ettiler. Trump'ın son basın açıklamalarında koronaya "Çin Virüsü" demesi ortamı birçok kez germişti. Bunların üstüne akım sonucunun b Meksikalı çıkması da kafalarda soru işareti bırakmadı değil...

4. Şaşıran Türkler

Gerçekten Türk olup #gradient akımına katılanlar da vardı. İşin komik yanı ise yüz taramaları sonrasında yüksek oranda Türk çıkmaları. Galiba Türk suratı diye bir çizgi de var. Çok hoş bir detay olsa gerek. :))

5. Kim Jong-un

Kim Jong-un, 2011'den beri Kuzey Kore'nin Lideri ve ülkesindeki İşçi Partisi'nin de yöneticisidir. Katı kurallarıyla bilinen Jong-un'un #gradient akımı sonucu h Japon çıkması da pek şaşırtıcı olmamıştır.

6. Hitler

Nazi Almanyası'ndan geriye kalanları unutmamış olsanız gerek. Yahudi katliamıyla tarihler boyu dillerden düşmeyen Hitler'i de #gradient akımına uydurmuşlar. Hitler'in yüzüne her ne kadar bir şeyler yerleştirmişlerse de A oranla Fransız çıkmış görünüyor. Sizce benziyor mu?

7. Falcao

Galatasaray'a gerçekleşen transferiyle herkesin gönlüne taht kuran Radamel Falcao'nun #gradient akımı sonrasındaki sonucu herkesi şaşırttı. Ülkemize adım attığı günden beri heyecan ve coşkuyla anılan Falcao, akım sonucu € Türk olarak göründü. Peki ya Falcao, Türk olsaydı adı ne olurdu?

8. Her taramada farklı teşhis

#gradient akımında yüzünüzü taratarak işlem yapıyorsunuz. Duruş açınız ve buna benzer birçok özelliğiniz teşhis konusunda fark oluşturabilir. %'lik dilimlerin verdiği ihmâller de elbetteki mevcut. Hatasız veya en az hatalı sonuca ulaşabilmek için suratınızı iyi okutmalısınız.

#gradient

#kırmızıbaret