woman male like reply
Düşünceler

Korona Döneminde Gidilebilecek İzole Tatil Yerleri

Birçok kişi geçirilen bu korona dönemi sonrasında çeşitli tatil planları yapmaktadır. Bu noktada da evde geçen onca zamandan sonra insanlardan uzak ve izole olan oldukça fazla tatil yeri bulunmaktadır. İzole tatil yerleri olarak seçeneğin bol olduğu bu güzel Türkiye’miz ise bizlere doğayla iç içe olan ve insanı dinginleştiren oldukça fazla tatil beldesini bizlere sunmaktadır.

İnsanlardan Uzak Yer: Antalya/Çıralı

Antalya’ya bağlı olan Çıralı, insanlardan uzak tatil yerleri olarak sayılabilecek bir numaralı tatil beldesidir. Çıralı o kadar izole bir yerdir ki deniz kaplumbağaları bile üreme dönemlerinde burayı tercih etmektedir. Genel olarak çok az insan tarafından keşfedilmiş olan Çıralı korona döneminde oldukça özlenen deniz, kum, doğa ve güneş ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır.

Endüstriyelden Korunmuş Yer: Muğla/Bördübet

Marmaris üzerinden Datça’ya doğru giderken görülen Bördübet, korona döneminde gidilebilecek tatil yerleri arasında bulunarak kendini çeşitli endüstri faaliyetlerinden korumuş bir koydur. Çam ağaçları ile çevrilmiş olan bu koy doğanın güzelliklerini tekrardan insana hatırlatabiliyor. Bördübet’in sağladığı imkânlar olarak koy içerisinde kano ile denize açılmak, sahilde güneşlenmek ve sakin bir gün geçirmek son derece mümkündür. İzole tatil yerleri olarak Bördübet, mutlaka herkesin listesinde bulunmalıdır.

Uzun Doğa Yürüyüşleri Yapmak İsteyenler İçin: İstanbul/İğneada

İstanbullular için 3 saat mesafede bulunan İğneada, hem doğa yürüyüşleri yapmak için hem de denize girmek için muhteşem bir alternatiftir. Gene olarak İstanbul halkının bildiği bir yer olan İğneada şehir dışından da turist çekmektedir. Özellikle geçirilen karantina dönemi sonrasında çok daha fazla tercih edilen İğneada güzel bir hafta sonu kaçamağı için uygundur. İnsanlardan uzak tatil yerleri arayanlara önerilen bu yer doğayla iç içe olmak isteyenler için vazgeçilmez bir atmosfere sahiptir. Sabahın ilk ışıklarında yapılacak olan yürüyüş ve kamp aktiviteleri şehrin bütün yorgunluğunu ve sıkıntısını atmaya yetmektedir.

Karadeniz’in En Sakin Yeri: Rize/Pokut Yaylası

Karantina döneminde gidilebilecek tatil yerleri olarak tavsiye edeceğimiz son yer Pokut Yaylası olmaktadır. Rize’nin en yüksek yerlerinden biri olan Pokut Yaylası tam olarak 2.032 metre yüksekliğindedir. Oksijen ve temiz havanın bol olduğu bu yerde sakin bir hafta geçirmek son derece mümkün olmaktadır. Ulaşım faaliyetlerinin bile sadece 4x4 araçlarla yapıldığı Pokut Yaylası’nda insanlardan uzak ve keyifli bir tatil sizleri bekliyor olacaktır.