woman male like reply
Düşünceler

Kısa Sürede Şöhret Basamaklarını Hızla Tırmanan Fenomen Şarkıcı: Melis Fis

Instagram'a bazı şarkıların coverlarını yükleyerek şarkıcılık kariyerinin ilk adımlarını atan Melis Fis milyonlara yaklaşıyor. Birçok fenomenle etkinlik yapan ve yine birçok şarkıcıyla düet ayarlayan -klip çeken- Melis Fis son zamanların merak edilen ismi haline geldi. Instagram hesabından biyografi kısmına "yeni şarkı yakında" yazarak takipçilerini heyecanlandıran Melis Fis'i bu yazımızla yakında tanıyalım. Melis Fis kimdir? Melis Fis kaç yaşında? Melis Fis'in yeni şarkısının adı ne? Tüm detaylar yazımızın devamında...

Melis Fis kimdir?

4 Ekim'de Istagram hesabından ELLE Dergisi'nin Ekim sayısında kendisini göreceğimizi paylaşan Malis Fis her geçen gün takipçilerini heyecanlandırıyordu. Ters köşe yapmayı seven ve sürekli heyecan ortamı kuran Fis, her seferinde sevenlerinden tam not almayı başarıyor. Müzik hayatının temelleri için anne ve babasına epey borçlu olduğunu söyleyen genç şarkıcı, 18 Eylül 2001 tarihinde İstanbul Küçükçekmece'de dünyaya gelmiştir. Melis Fis müzisyenlik hayatına ilk resmi adımını Kadıköy Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirerek atmıştır.

Melis Fis ile ilgili bilmedikleriniz

İlk olarak musically uygulamasıyla dikkatleri üzerine çeken başarılı sosyal medya fenomeni kısa sürede Instagram hesabından paylaştığı kısa videolarla büyümeye başlamıştır. İleri düzeyde gitar ve piyano çalabilen Melis Fis, aynı zamanda söz yazarlığı da yapmakta ve sosyal medya hesaplarında kendisine ait olan Pinokyo şarkısını da seslendirmişti. Piyano çalmayı annesinden öğrenen Melis Fis, ailesiyle İstanbul'da yaşamakta. Geçen yıl TRT Müzik ve Genç Sahne programına da katılan Melis Fis, güzel sesiyle olumlu yorumlar almıştı.

Melis Fis'in yeni şarkısının adı ne?

Melis Fis'in, Dur Diyemem video klip konsepti Billie Eilish'e benzetilmişti ve kendisi de Billie Eilish'i idolü olarak gördüğünü açıklamıştı. Aynı zamanda sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan Melis Fis, yeni şarkısının sinyallerini Instagram biyografisinden verdi. Biyografisine "Yeni şarkı yakında!" şeklinde not ekleyen Fis, ser veriyor sır vermiyor. Bazı takipçileri ise şarkıdan çok video klibini merak etmekte. Melis Fis'in bu sefer video klip konusunda ters köşe yapacağı düşünülüyor.

Melis Fis şarkıları

Dur Diyemem;

https://www.youtube.com/watch?v=LDvB8hezaXk

Yanında;

https://www.youtube.com/watch?v=rVJ6AcVtD8o&list=PLZDl18sTIB75Rc11tye8PZtgpq4H-9zU9

Pinokyo;

https://www.youtube.com/watch?v=ZXZP7Jku9Gk

#kırmızıbaret

#melisfis