woman male like reply
Düşünceler

İzmir'de Yaşanan Depremi Zinaya Bağlayan Rıza Arslan Kimdir?

Geçtiğimiz günlerde İzmir'de yaşanan şiddetli depremde 20 küsür bina yıkılmış ve birçok vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Şuanda da enkaz altından çıkarılmaya çalışılan kişiler bulunurken sosyal medyada da kargaşa son bulmuyordu. Birçok kişi erzak ve temel ihtiyaçları içeren paket yardımları için koştururken bazı kişiler de İzmir'de yaşanan bu depremi, o bölgede yaşayan insanlara bağlıyordu. Bu isimlerden birisi olduğu iddia edilen ve gözaltına alındığı bilinen Rıza Arslan da çektiği videodan dolayı büyük tepki topladı. Rıza Arslan kimdir? Rıza Arslan neden gözaltına alındı? İzmir'deki depremi zinaya bağlayan kişi kim? Tüm detaylar yazımızın devamında...

Rıza Arslan kimdir?

İzmir'de yaşanan şiddetli deprem konusunda bir video çekerek orada yaşayan kişilerin ahlak, din, dil yoksunu olduğunu iddia eden ve depremin de bundan dolayı gerçekleştiğini aktaran Rıza Arslan sosyal medyada büyük tepki çekti. Halkın kendisine gelmesi gerektiğini "Söyleyerek din yok, namaz yok, iman yok." şeklinde cümlelerle izleyenleri çılgına çevirdi. Bu videonun hızla sosyal medya kanallarından yayılmasıyla ise Rıza Arslan adeta linç edildi.

Rıza Arslan'a ait o video!

İşte o tepki çeken video!

İzmir'deki depremi zinaya bağlayan kişi kim?

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 30.10.2020 tarihli açıklamasına göre ise sosyal medya üzerinden belirlenen 3 kişi gözaltına alındı. İddialara göre bu 3 kişiden biri de Rıza Arslan idi.

Rıza Arslan'ın Twitter hesabına tepki yağdı!

Rıza Arslan adlı kişinin İzmir depremi hakkında ahlak konulu konuşması, tüm kullanıcılar tarafından eleştirildi ve kendisine ait dosyalar ortaya döküldü. Rıza Arslan'ın sosyal medya üzerinden birtakım müstehcen görüntüleri yakalanarak sosyal medyaya yayılmaya başlandı.

Rıza Arslan'a gelen yorumlar

#kırmızıbaret

#İzmir