woman male like reply
Düşünceler

İncirli Hoca İle Cuma Sohbeti: İslamiyette Burçların Yeri Var Mıdır?

Merhaba pek muhterem din kardeşlerim, ben dahil hepimiz bir dünya koşturmacası içerisinde boğulup gidiyoruz. Sanki hiç ölmeyecekmişiz gibi yaşama gayreti içerisindeyiz. Ama bu hızlı geçen zaman içerisinde maneviyatınızı da ihmal etmeyin. Çünkü ruhunuzun huzur bulması sadece maneviyatla mümkündür. Bu sene hem ülke olarak hem de insanlık olarak büyük imtihanlardan geçiyoruz. Rabbim bizleri bu imtihanlardan alnının akıyla çıkmayı, ona yakışır bir kul olmayı nasip etsin. Geçenlerde bir habere denk geldim. Burçların bu sene başına neler geleceğinden bahsediyordu. Bende bu sebepten ötürü bu konuya değinmek istedim.

Burçlar gerçek midir?

Burçların yeri islamiyette Burûc Sûresi ile anlatılır ve ilk ayeti şöyledir: "Yemin olsun burçlarla dolu gökyüzüne.” Dinimizde astrolojiye yer veriliyor ama falcılık manasında değil. Astroloji ilim olarak görülüyor. Hiç kimse gelecek hakkında bir şey bilemez. Özellikle de yıldızlara bakarak geleceği tahmin edemez.

Burçlar kişilik özelliklerine etki eder mi?

Bütün kainatı yaratan Allah'tır ve kişilik özelliklerimizi belirleyen de O'dur. Yıldızlara bakarak insanların kişilik özelliklerini söylemek yanlış olur. Gökyüzündeki yıldızların, gezegenlerin hareketleri dünyayı elbette ki etkiliyor. Bizler de doğadaki bu hareketlerden psikolojik olarak etkileniyoruz. Ama onun dışında kişilik üstünde her hangi bir etkisi yoktur.

Son olarak her ne kadar burçların kişilik üstünde bir etkisi olmasa da ikizler ve akrepler bu durumun dışındalar. Allah onları da affetsin.. :)) Hayırlı cumalar efenim.

Muhabbetle..

#Incir_Cekirdegi