woman male like reply
Düşünceler

Gençler Hayallerini Erteliyor ÖSYM: KPSS B Mağduriyeti TBMM'de!

KPSS B grubu yani önlisans mezunu arkadaşlar her yıl KPSS sınavına giremiyor ve hayallerini her iki yılda bir düzenli olarak erteliyor. Bu durum yıllardır süregelen bir gelenekmiş gibi devam ederken Twitter ayaklandı ve bu durumun Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)'ne taşınmasını istiyorlar. KPSS'nin diğer grupları gibi her yıl sınava dahil olmak isteyen arkadaşlar Twitter üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor!

KPSS önlisans her yıl olsun!

Bugün saat 10:15'te başlatılan KPSS önlisans sınavında başarılı olup bir kamu kurumuna atanmak neredeyse her arkadaşın hayali. Çalışarak bir şeyleri başarmak isteyen ve bunun için 2 yıl bekleyen kişiler ise bu duruma artık bir DUR demek istiyor. Twitter üzerinden seslerini duyurmaya çalışan arkadaşlarımız KpssBMagduriyeti TBMMde hashtagi altında paylaşımlar yapmaya ve ilgili kişileri tweetlerine eklemeye devam ediyor.

Destek: KpssBMagduriyeti TBMMde

27. Dönem MHP Mersin Milletvekili olan ve aynı zamanda Ülkü Ocakları Genel Başkanı (2012-2018) olarak da görev yapmış olan Olcay Kılavuz bu konuyla ilgili 12.10.2020 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a yazılı cevap verilmesini talep ederek bir soru sormuştu. Sadece 2 yılda bir girebildiğimiz KPSS önlisans sınavıyla ilgili sorulan soru mağduriyetimizin dile getirilmesi adına büyük bir adımdı.

CİMER üzerinden şikayetler oluşturuluyor

CİMER üzerinden şikayet talepleri oluşturuldu ve TBMM'ye yönlendirilen birçok kişi oldu. Bu sorun ne kadar büyütülürse o kadar çözüme yaklaşılacak gibi duruyor. Twitter'da KpssBMagduriyeti TBMMde ve #kpssonlisans2020 hashtagleri altında birbirimize destek olabiliriz.

#kırmızıbaret