woman male like reply
Düşünceler

Eskişehir’de Öğrenci Olmanın Avantajları

Eskişehir’de öğrenci olmak birçok açıdan avantajlı olmaktadır. Şehrin yapısı, ekonomik durumu, masrafları ve üniversite imkânları tam olarak bir öğrencinin hayal edebileceği türdendir. Özellikle şehrin sunduğu atmosfer ve eğlence mekânları sayılamayacak kadar fazladır. Okumak için ilk defa gelenlere de bütün Eskişehir halkı elinden geldiğince yardım etmektedir. İşte bu yüzden Eskişehir’de üniversite okumak bir başkadır denebilir.

Öğrenciyi Maddi Açıdan Zorlamamaktadır

Şehir dışında okuyan öğrencilerin genel olarak en çok kafaya taktığı nokta aylık olarak yapılan masraflardır. Bu konu ile ilgili söylenebilir ki Eskişehir bir öğrencinin en rahat öğrenim hayatı sürebileceği bir şehirdir. Ev kiraları, ulaşım masrafları, yeme-içme masrafları ve çeşitli eğlence masrafları tam olarak öğrencinin karşılayabileceği düzeydedir. Eskişehir’de öğrenci olmanın avantajları olarak ekonomik açıdan hem aileyi hem de öğrenciyi pek zorlamadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konserler, Festivaller ve Diğer Eğlence İmkânları Oldukça Fazladır

Dersten arda kalan zamanlarda keyifli bir gün geçirmek için Eskişehir içerisinde birçok seçenek bulunmaktadır. Hemen hemen her hafta sonu yapılan konserler ve diğer eğlence fırsatları öğrencilerin son derece hoşuna gitmektedir. Bunun yanında ilkbahar ve yaz aylarında da çeşitli müzik festivalleri yapılmaktadır. Bütün bu imkânlar da bir öğrencinin karşılayabileceği ücretlerde olmaktadır. Dolayısıyla eğlenmeyi seven ve vakit ayıranlar için Eskişehir’de öğrenci olmak gerçekten büyük bir fırsattır.

Kafa Dinlemek için Birçok Park Bulunmaktadır

Eskişehir yeşil alanları değerlendirme konusunda oldukça başarılı bir şehirdir. Örneğin öğrencilerin en uğrak noktalarından olan Kanlıkavak Parkı ve Dede Korkut Parkı çimlere oturup keyifli bir gün geçirmek için son derece güzel mekânlardır. Bunların dışında yine arkadaşlarla gezilebilecek ve vakit geçirebilecek yerlerden olan Kent Park da bulunmaktadır. Bütün bu yerlere ulaşım ise tramvay, dolmuş ya da otobüsle mümkün olmaktadır. Günümüzde çoğu şehirde bu park imkânlarının bile kısıtlı olduğunu düşünürsek Eskişehir’de üniversite okumak oldukça büyük bir avantajdır.

Şehir İçi Ulaşım Çok Kolaydır

Öğrencilerin en çok takıldığı noktalardan biri olan şehir içi ulaşıma değinecek olursak Eskişehir gerçekten zengin ulaşım olanaklarına sahiptir diyebiliriz. Üniversiteye, çarşıya, otogara, parklara ve diğer bütün yerlere dolmuş, otobüs ya da tramvay mevcuttur. Bu ulaşım olanaklarının fiyatları da bir öğrenci için makul değerlerdedir. Eskişehir’de öğrenci olmak ulaşım konusunu da değerlendirecek olursak güzel bir tercihtir diyebiliriz. Şehre yeni gelen öğrenciler genellikle alışmak konusunda sıkıntı çekmektedir ancak alıştıktan sonra da hiç gitmek istememektedir. Türkiye’nin her noktasından gelen ve seven bütün öğrenciler de böylelikle Eskişehir’i Eskişehir yapmaktadır.