woman male like reply
Düşünceler

Doğru Dürüst Top Oynamadan Dünyaca Ünlü Futbolcu Olan Carlos Kaiser'in Enteresan Öyküsü

Carlos Henrique Kaiser, Brezilya'da futbol hayatı boyunca hiç ama hiç topa ayak vurmadan kulüpten kulübe transfer olmuş ve dünyaca tanınmış bir futbolcu haline gelmiştir. 26 yıllık futbol kariyerinde hiç futbol oynamadan dünyanın en büyük futbolcusu saygınlığını kazanmıştır. BechenKaiser lakaplı futbol oynamayan futbolcunun hayat öyküsü oldukça dikkat çekiyor. O kadar meslek yılı olmasına rağmen Kaiser, gençlik yıllarını seks, para ve ün içinde geçirmiştir. Birçok efsanevi kulübe transfer edilen Kaiser her şeye rağmen futbol tarihine futbolcu olarak girmeyi başardı. Carlos Henrique Kaiser kimdir? Kaiser'in öyküsü nedir? Kaiser'in ilginç öyküsü Hiç top oynamamış futbolcu kimdir? Daha detaylı bilgi için yazımızı aşağıya doğru kaydırın...

Dünyanın hiç futbol oynamayan en büyük futbolcusu

1980’ler ve 1990’larda Brezilya’nın büyük kulüplerinden olan Flamengo, Fluminense, Botafogo ve Vasco da Gama ve bunların yanında ABD, Fransa ve Meksika’da birçok takımda forma giyen Kaiser, döneminin oldukça rağbet gören bir futbolcusuydu. Kaiser'i internet ortamında araştırdığınız zaman tıpkı Alex vb gibi 'futbolcu' olarak görüyorsunuz. Mevki olarak ise Kaiser'in forvet oynadığı düşünülüyor ancak sahada henüz gören olmamış. Kaiser kendisini şu sözlere savunmuştur:

"Ben öteki oyunculardan olmak istedim. Sadece oynamak istemiyordum, eğer benim futbolcu olmamı istiyorlarsa bu onların sorunu. İsa bile herkesi memnun edemedi. Ben nasıl edeyim?"

Kaiser'in ilginç öyküsü

1963 doğumlu Brezilyalı futbolcu hakkında söylenenlere göre arkadaşlıkları oldukça yaygınmış ve beşeri ilişkilere yüklendiğinden dolayı bu denli adını duyurmuş. Bir diğer söylentilere göre ise Kaiser'in forma giydiği kulüplerin bazıları dolandırıldıklarını kabul etmemek için Kaiser'in kendi takımlarında bulunduğunu reddediyor. Bir dönem Kaiser ile birlikte forma giyen Mauricio De Oliveira Anastacio, Kaiser için şunları söylemiştir:

"Tek istediği futbolcuların yaşadığı muhteşem hayatı yaşamaktı ve bunları yaparken de futbolcu olarak anılıp hiçbir sorumluluk almak istemiyordu."

Kaiser nasıl hiç futbol oynamadan ünlü oldu?

Her ne kadar çoğu kulüp Kaiser'i dolandırıcı olarak bilse de yenekleri oldukça konşuluyordu. Kaiser oldukça yetenekl birisiydi ve bunu ailesi keşfetti. Ailesi, Kaiser'i futbola yönlendirdi ve Kaiser futbol oynamak istemiyordu. Tüm bunlara sebep olan başlangıç da bu şekildeydi aslında. Her ne kadar Kaiser istemese de hayat onu bir şekilde futbolun içine çekiyordu ve Kaiser de bu işin bir yolunu buldu; sakatlık... Sözleşme imzaladığı her takımın antrenmanlarında kendisini bilerek sakatlıyor ve tüm sezonu yatarak geçiriyor. Yatarak geçirdiği sürede ise kesinlikle boş kalmıyor ve taraftarla da yönetici kadroyla da arasını ianılmaz iyi tutuyor. Öylesine inandırıcı davranıyor ki herkes Kaiser'in iyileşip fırtınalar estireceğini falan sanıyor.

Kaiser'in bazı standart yalanları

Kaiser, sakatlanma numarasının yanında bazı yalanlar da kullanıyordu. Ara sıra "Anneannem öldü." diyerek aradan kayboluyordu ve yine bunu yaparken işine yarayacak olan yönetici vasıflı kişileri yanında tutuyordu. Gazeteciler dahil kulüptekilere vs sürekli yalanlar söyleyen Kaiser'in dediklerinin doğruluğu da internet olmadığından dolayı kontrol edilemiyor. Bundan dolayı da Kaiser, büyük bir özgüvenle herkese etkileyici bir futbol kariyeri anlatıyor. Bir gün Rio ekiplerinden Bangu'nun formasını giydiği sıralarda hocası, oyuna dahil olmasını istiyor ve elbette Kaiser buna engel olmak için yine ortaya bir olay çıkarıyor. Isınırken kale arkasındaki rakip taraftarla tartışma çıkarıp kırmızı kart görüyor ve karşılaşmaya çıkamıyor. Duruma çok kızan hocası ise maç sonrası bu olayın hesabını sormak için soyunma odasına Kaiser'in yanına gidiyor ama Kaiser çoktan hazırlamıştı yalanını:

"Seni 13 yaşındayken kaybettiğim babama çok benzetiyorum. kale arkasındakiler sana küfredince dayanamayıp onlara daldım, çok sinirlenmiştim."

Hocası hemen Kaiser'in boynuna sarılıyor ve bir gün sonra 1 yıllık daha sözleşme imzalanıyor.

Anlayacağınız Kaiser'in futbol hayatı hep bu tarz yalanlarla devam edip gidiyor...

#kırmızıbaret