woman male like reply
Düşünceler

Diyet Günlüklerim Ve Sizi Yormadan Zayıflatacak Detoks Suyu Tarifi!

Uzun zamandır kendimde fazlalık gördüğüm 5 kiloyu vermeye çalışıyordum. Geçmiş yıllarımda denediğim taktiklerin hiçbiri kilo vermeme yardımcı olmaz olmuştu. Galiba benim metabolizmam baya bir yavaşlamış diye düşündüm. E tabii yaş da 35 olunca onca sene 65-68 kilolarda gezinen ben 70 kiloya yavaş yavaş alışmaya başlamıştım. Tabii insanın içine bir kere rahatlık yerleşmesin o 70 kilo zamanla 72 oldu 74 oldu tam 76'ya gelecekti ki dedim bir dakika noluyoruz ben bu kadarını da alışamam.😄 Bir şeyler yapmalıydım ve tekrar 65 kiloya dönmeliydim.

Hedef 65 ama nasıl ilerleyeceğim?

Şimdi diyeceksiniz ki neden diyetisyene gitmedin. Ben öyle çok hastane, doktor görmeye dayanabilen biri değilim. Yanlış olduğunu biliyorum ama zaten çok da reçetelere uymam. Diyetisyenin bana vereceği listeye veya reçeteye de uymayacağımı bildiğim için çoğu insanın da yaptığı bilindik taktikleri uygulamaya karar verdim. Az yiyecektim, çok su içecektim ve hergün 1 saat yürüyüş yapacaktım.

Ama olmuyordu ben aç kalamıyordum

Uzun zamandır rahat beslenmeye alıştığım için ani kararla verdiğim diyet bana yaramamıştı. Peki naptım? Öncelikle akşam yemeklerini hayatımdan çıkardım. Saat 18:00'den sonra su hariç hiçbir şey tüketmemeye başladim. Böylece midem yavaş yavaş küçülmeye başladı. Gündüzleri de şeker krizlerine karşı koyabilmek için kendime tarçınlı, zencefilli su hazırlayıp içiyordum. Ama bu sefer de nasılsa akşam yemicem deyip gündüz yiyordum kilolarda da bir değişiklik olmuyordu.

Sonunda o mucize detoks tarifini keşfettim!

Uzun zamandır görüsmediğim bir arkadaşıma ziyarete gittiğimde kapıdan girer girmez "Sen ne olmuşsun, baya kilo almışsın!" tepkisiyle karşılaştım. Aslında o kadar abartılacak bir görüntüm yoktu ama işte beni son gördüğünde zayıf olunca şaşırdı canım arkadaşım.😄 Tabii böylece günün sohbet konusu da belirlenmiş oldu 'Kim nasıl kilo verdi!'

2-3 arkadaş kilo verme maceralarında neler yaptığını anlattı ve içlerinden biri bana bu tarifi verdi.

Mucize detoks suyu;

- 1 litre su

- 3 poşet yeşil çay

- 1 şişe soda

- 1 tam limon

Tarif basit ama etkisi büyük

Sadece 1 litre sıcak suda 3 poşet yeşil çay demleniyor, daha sonra içine 1 şişe soda ve 1 tam limonun suyu sıkılıyor.

Bu tarifi aldıktan sonra yeni bir and daha içtim, o günden sonra 10 kilo verecektim. Kendimi fazla aç bırakmadan sadece günde 1 saat yürüyüşle hergün bu karışımı içerek 1 haftada 5 kilomu verdim bile. 75 kiloyla çıktığım yolculuğumda şu an 70 kiloyum. Bir 5 kilo daha vermem gerekiyor ama sanırım günlük egzersizlerimi arttırmam lazım çünkü metabolizmam yine duruşa geçti.

Önce ödem sonra kalıcı kilolar gidecek

Eğer 2-3 kilo fazlam var diye düşünenler varsa bu tarif tam size göre olabilir. Daha fazla kilolar için maalesef bir yerden sonra sporun yanında yine boğazı tutmak gerekiyor. İnşaallah "En etkili detoks suyu tarifi nedir?" diye arama yapan arkadaşlara yardımım dokunur.😄 65 kiloya ulaşınca size bir tane daha günlük yazıcam. 🌟

Sevgiler...