woman male like reply
Düşünceler

Corona Virüsü Yıllar Önce Tahmin Eden Filmler Kitaplar Ve Kehanetler!

Corona virüs önceki yıllarda bilinen bir rahatsızlık çeşidiydi. Fakat yeni tip coronavirüs kovid-19 ilk kez insanda görüldü ve yayılım gösterdi. Wuhan'da ortaya çıkan kovid-19 adlı corona virüs, tüm dünyaya yayıldı. Fakat bu durum yıllar önce birçok kitap ve filmde işlenmiş durumda. Aynı zamanda Baba Vanga, Shipton Ana ve Nostradamus kehanetleri içinde de coronavirüs belirtiliyor.

İşte korona virüsü önceden tahmin eden kehanetler, kitaplar ve filmler.

2018 Virüs (Venom) filmi

2018 yılında Amerka'da çekilen Venom filmi, corona virüsün nasıl ortaya çıktığını önceden biliyor. Filmin 16. dakikasında virüsün ilk taşıyıcısı Çinli bir kadın yabani hayvan ürünleri pazarında önce yılan yiyor daha sonra Çin pazarındaki insanları öldürüyor. Virüsün ilk taşıyıcısı olan kadının gömleğindeki yazı ise oldukça dikkat çekici: "Corinne"

2011 Salgın (Contagion) filmi

Hava ve solunum yoluyla insanlara hızla bulaşan ve çok hızlı yayılan bir virüs insanlara bulaşmaktadır. Öldürücü özellikleri de olan bu virüs insanların solunum yollarını etkileyerek zatürre benzeri bir etki yaratmaktadır. Bir grup uzman da hem bu salgın hastalığa çözüm bulmaya çalışır hem de dünya üzerindeki paniği kontrol altına almaya çalışır.

The Simpsons corona virüs bölümü

The Simpsons corona virüsü sahnesini buraya tıklayarak videodan izleyebilirsiniz.

Simpsonların bir sahnesinde Çin'den Amerika'ya kargo gönderiliyor. Bu kargo eşyaların yanında hastalık da taşıyor. Taşıdığı hastalık ise Corona Virüsü. Simpsonların bu sahnesi hem corona virüsünün kargoyla taşınabildiğini belirtiyor hem de dünya e-ticaret devi Amazon'un en büyük rakibi olan Ali Express'e darbe vurmayı hedefliyor. Simpsonlar corona virüsünü de tahmin ediyorlar.

Geleceği Tahmin Eden En İlginç Simpsons Bölümleri

1981 yılı Asteriks çizgi romanı

1981 yılında çizilen Asteriks çizgi romanında ilginç bir biçimde Asteriks'e karşı savaşan savaşçının adı coronavirüs. Ayrıca bu savaşçı bugün hastalığın yayılmasını engellemek için takılanlara benzer bir maske takıyor olması da oldukça dikkat çekici.

Corona virüs daha önceden biliniyor muydu?

Dean Koontz 1981 Yılında Karanlığın Gözleri Kitabında Coronavirüs Çeşidi Wuhan Virüsünü Tahmin Etti!

Dean Koontz 1981 yılında yazdığı Karanlığın Gözleri (The Eyes Of The Darkness) kitabıyla okuyucularını şok etti. 1981 yılında yazılan kitapta corona virüsüne oldukça benzeyen Wuhan-400 isimli bir virüsten bahsediliyor ve bu virüs Çin'de ortaya çıkıyor. Usta gerilim yazarı Dean Koontz'un yazdığı gerilim romanlarından biri olan Karanlığın Gözleri kitabında Wuhan-400 isimli bir virüsten 1981 yılında bahsedilmesi birçok soru işaretini de beraberinde getirdi. Wuhan'da ortaya çıkan ve ölümcül bir virüs olan coronavirüs ve Wuhan-400 isimli virüsün benzerlikleri oldukça dikkat çekici.

Dean Koontz'un Karanlığın Gözleri Adlı Kitabı İle İlgili Tüm Ayrıntılar!

Sylvia Brown Günleri Sonu (End of The Days) adlı kitaptaki coronavirüs kehanetleri

Amerikalı medyum ve yazar Sylvia Brown 12 yıl önce yani 2008 yılında End Of The Days yani Günlerin Sonu adlı kitabında coronavirüs salgının bahsediyor. Başlangıcı ve bitişi ile ilgili kehanetleri oldukça ilgi çekici. Kitapta geçen ifadeler tam olarak şöyle:

2020 yılında zatürre benzeri ve akciğerlere saldıran vir virüs ortaya çıkacak. Bu virüs dünya çapında yayılacak ve büyük korku salacak. Aniden çıkacak olan virüs yaz aylarına doğru yine aynı şekilde aniden ortadan kaybolacak. 10 yıl sonra bu virüs tekrar ortaya çıkacak ve ondan sonra bir daha hiç görülmemek üzere ortadan kaybolacak.

Sylvia Brown ölmeden önce Amirkan adli organlarına yardım etmiş bir medyum olarak ortaya koyduğu bu kehanet bakalım gerçekleşecek mi? Haziran aylarında ve 10 yıl sonra bunun gerçek olup olmadığını öğreneceğiz.

Nostradamus corona virüs kehaneti

Nostradamus Amerika'da bir virüs ortaya çıkacağını ve bu virüsün başta Çin olmak üzere birçok ülkeye yayılacağını söylemişti. Başlangıç noktası Çin olan corona virüsü kast ettiği düşünülen Nostradamus'un kehaneti, birkaç yanılma payı ile gerçekleşmiş oldu.

Osmanlı Nostradamus'u El-Serhendi Efendi'nin kehanetleri

Baba Vanga corona virüs kehaneti

Baba Vanga bu yıllarda bir salgın hastalığın ortaya çıkacağını ve güçlü etkilerine olduğunu belirtiyor. Ayrıca kehanetin devamında Asya'nın yok olacağını da söylüyor. Bununla birlikte güçlü bir ejderhanın insanlığın tepesine çökeceğini ve dünyayı 3 büyük devin yöneteceğini belirtiyor. Elinde kırmızı paralar olan bu insanların dünyayı yönetmesi ve ejderha tanımı Çin ve Rusya'yı gösteriyor. Ejderha Çin'in simgesi. Ayrıca Çin ve Rus paraları içinde kırmızı renkte banknotlar bulunuyor.

Baba Vanga'nın en ilgi çekici kehanetleri

Shipton Ana corona virüs kehaneti

Nostradamus'tan daha etkili bir kahin olduğu söylenilen Shipton Ana'nın direkt corona virüs hakkında bir kehaneti bulunmuyor. Fakat ürpertici bazı kehanetleri corona virüs ile bağdaştırılabilir. Asya kıtasının büyük bir sorun ile boğuşacağını söylemesi corona virüs kehaneti olarak adlandırılabilir.

Micuta Kaede corona virüs kehaneti

Micuta Kaede'nin de henüz ortaya çıkmış corona virüs kehaneti bulunmamaktadır.

Micuta Kaede'nin diğer korkutucu kehanetleri için tıklayın