woman male like reply
Düşünceler

Bugün Hisse Senetleri Mutluluğa Endeksli: Çikolata Parçacıkları Günü Kutlu Olsun!

Bugün mutlulukla dolacağınız, gülücüklerinizi geniş çukurlara yayacağınız ve pırıltılarla dolacağınız bir gün. Bugün kakaonun serotoninle iş birliği sonucu mutlulukla dolma günü. Bugün 15 Mayıs Çikolata Parçacıkları günü. Mutlulukla dans ettiren şarkıların modundaki düşüncemi okumaya hazır mısınız?

Meksika sınırlarında keşfedildi mutluluk perisi

Çikolata parçacıkları hareket katar her anınıza. Dilinizden damağınıza, damağınızdan ruhunuza hitap eden efsanevi lezzet Meksika sınırlarında keşfedilse de bugün dünyanın dört bir yanında mutluluğa kapı aralıyor.

Siniri sükuta karıştırır çikolata lekesi

En sinirli anlarınızda bile ruhunuzu dinlendiren, sinirinizi huzurla demleyen ve sizi ışık hızıyla sakinleştiren çikolatanın mucizesine inanmayan var mı?

Aranan kan Orta Amerika'nın tropikal ormanlarında hayat bulur


Orta Amerika'nın tropikal ormanlarına ekilen kakao tohumları sayesinde gün ışığına çıkar çikolata ve biz ulaşırız sayesinde mutluluğun somut haline.

Mutlu anların en büyük destekçisiyle tanışalı 4000 yıl olmuş


Mutlu anlarınızda yanınızda beliren çikolata taa 4000 yıldır ambalajıyla size gülümseyip mutluluğunuza mutluluk katar. Kendinizi yalnız hissettiğinizde "Yalnız değilsin!" der gibi bakıp size göz kırpan çikolatanın keşfedildiğinde içecek olarak kullanıldığını biliyor muydunuz? Adı bile mutluluk vaat ederken onu yemenin vereceği keyfe kim karşı koyabilir ki? Sayesinde çocuk gülüşleri yerleşir yüzünüze.

Çikolatanın Xocolatl kelimesinden geldiğini biliyor muydunuz?


7'den 77'ye herkesin tutkusu olan, en sevilen lezzetler arasındaki yarışı açık ara farkla zirvede tamamlayan, ağızda dağılan kıvamıyla herkesi sarıp sarmalayan, tadıyla dünyanın huzurla dönmesini sağlayan çikolatanın kakao manasına gelen "Xocol" ve su anlamında kullanılan "Atl" kelimelerinin birleşmesiyle oluşan "Xocolatl"dan geldiğini biliyor muydunuz?

Mutluluk perisinin kahveyle dansı dillere destan


Çikolata severlerin en sevdiği andır onun kahveyle dansını seyredalmak. Her ortama ayak uyduran, herkes tarafından sevilen duruşuyla çikolata; kahvenin yanında da ruha iyi gelen sohbetlere ışık olur.

Her dönemde külçe kadar değerli oluşuyla adından söz ettiriyor


Çikolatanın yalnız günümüz dünyasında değerli olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Dün de bugün de gelecekte de tadıyla yüreğin en ince noktalarına mutluluk serpiştirir kuşkusuz. Kakao çekirdeğinden üretilen çikolata Aztekler zamanında da paha biçilemezdi ve bu yüzden para yerine kullanıldığı oluyordu. Her dönemde külçe kadar değerli olan çikolata, reklama gerek duymadan geniş kitleleri etkisi altına alma potansiyeli olan tek ürün.

Tadıyla olduğu kadar faydalarıyla da adını duyuruyor

Çikolatanın bittere çalan halinin kanseri engellediği, diyabeti önlediği, obeziteye karşı olduğu biliniyor. Yanı sıra bebek gibi bir cilt için var gücüyle çabaladığı, enerjinin sesini sona aldığı ve stresi önlediğini de söylememe gerek var mı? Tadıyla olduğu kadar sağlıklı oluşuyla da hayranlık uyandıran çikolatayı en çok hangi şekliyle tüketmeyi seversiniz?

#ÇikolataParçacıklarıGünü kutlu olsun. 🎉🎉