woman male like reply
Düşünceler

'Bir Daha Yak' Şarkısına Çektiği Kliple İlgi Odağı Olan Sura İskəndərli Kimdir?

Azerbaycanlı şarkıcı Sura İskəndərli, Türkçe seslendirdiği şarkılarla akustiğe yeni bir boyur kazandırmıştı. Son şarkısı olan 'Bir Daha Yak' ile milyonların sempatisini kazanmayı başardı ve kısa sürede milyonlar tarafından dinlendi. Şarkıya çektiği klibin hemen ardından "Sura İskəndərli kimdir?" soruları da beraberinde geldi ve merak edilen bir isim haline dönüştü. Hemen Sura İskəndərli ile tanışalım... :)

'Bir Daha Yak' klibiyle başlayalım

Klibi izlerken -Sura İskəndərli'yi henüz tanımazken- Azerbaycan bayrağını görünce mutlu olmuştum ve kardeşliğimize çekilen dikkatten dolayı ayrıca sevmiştim parçayı. Yazımı yazarken kendisinin Azerbaycanlı olduğunu öğrendim. :) Şarkının ilk hali yani akustik hali de epey ses getirmişti. Lafı geçmişken hemen aşağıya onu da ekleyelim;

Akustik halini yaklaşık bir hafta önce keşfetmiştim. Gülşen'in 'Bir Fırt Çek' şarkısını ararken yanlışlıkla girmiştim sayfaya. Sonra birkaç defa başa sardım. Kulağa hoş gelen bir melodisi ve ritmi vardı. Sonra klibini çıkardı ve sanki milyon kişi o klibi bekliyormuş gibi izlendi. Takdire şayandı. :)

Seslendirdiği Türkçe şarkıları

Sura İskəndərli'nin yukarıya eklediğim 'Yaram Derinden' şarkısı oldukça çok ilgi görmüştü. Hala da birçok yerde karşılaşmanız olağandır. :) Bu şarkı dışında; Gelme Artık, Niye, Kopamıyorum Senden, Fedakar... Gibi şarkıları da var. Genellikle Nahidə Babashli gibi coverlara yönelen şarkıcı epey sevilmiş gibi. :) Detaya eklediğim bu şarkısının sözü ve müziği kendisine ait. Bunu da not edelim.

'Niye' şarkısına gelen ilgi yoğunluğu

2019 Şubat ayında yayınladığı Niye isimli parçasıyla iyi bir çıkış yakalayan Sura İskəndərli, rapla popu karıştırarak hitap ettiği kitleyi de genişletti. Şarkıya gelen komedi yorumlardan birkaçını paylaşalım burada;

"- Üniversiteyi kazanamıyorum niye? - Puanlar yüksek diye..."

"-Yemek yemiyorsun niye? - Oruçluyum diye..."

Şarkıcı Sura İskəndərli'ye gelen bazı yorumlar

"Değişik bir tarz, değişik bir sound, değişik bir klip. Dinlettiriyor kendini fena değil."

"Anlamsız bir şekilde kendisine bağımlılık ediyor. Yoksa şarkılarında enteresan bir durum yok. Melankolik sesler beni hipnoz ediyor olabilir bilemedim."

"Saykodelik arabesk rap akiminin temsilcilerinden."

#kırmızıbaret