woman male like reply
Düşünceler

Beşiktaş-Fenerbahçe Maçında Penaltıları Vermemesiyle Gündeme Gelen Cüneyt Çakır'a Atılan 10 Tweet

Bugün akşam saat 19.00'da oynanmaya başlayan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi epey olaylı geçti. Özellikle hakem hatalarının tartışıldığı maça gelen yorumlada ise Cüneyt Çakır linç edildi. Beşiktaşlı oyunculardan Diaby, Vida ve birkaç oyuncunun birebir yaşadığı faul-kart-penaltı pozisyonlarını gördüğü halde vermediği eleştirilen Çakır'ın VAR kararı da çok eleştiri gördü. Sosyal medyadaki eleştirilerin ağırlık merkezi ise Twitter oldu. Cüneyt Çakır'a derbiyle ilgili gelen 10 tweete bakalım...

1. Artniyet arandı...

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde eleştirilen isimlerden birisi de Serdar Aziz'di. Aziz'in Beşiktaşlı oyuncu Vida'ya yaptığı 2 penaltı pozisyonuna sessiz kalan Cüneyt Çakır da eleştiri oklarının hedefinde.

2. Beşiktaş korkarak mı oynatılmıştı?

Beşiktaş kongre üyesi bir spor yazarı olan Şafak Malatya da Twitter hesabından Beşiktaş-Fenerbahçe derbisindeki hakem hatalarıyla ilgili yazdı. Şafak Malatya:

"Mr.Pepdullah. Maç içerisinde hakem Cüneyt Çakır'ın,
Veremediği 2 net penaltı.
Atamadığı Serdar Aziz.
Ozan'ın golü öncesi Caner'e yapılan faul ve maça direkt etkisi bile, senin Beşiktaşı bu kadar çaresiz bırakmanın üzerini örtemez Beşiktaş bu kadar korkak oynatılmaz..."

3. Beşiktaş Yönetimi'ne de tepki büyüktü

Derbinin hakemliğine atanan Cüneyt Çakır'ın yanlış kararlarına Beşiktaş Yönetimi'nin de sessiz kaldığı savunuldu. Yönetimden herhangi bir açıklama gelmezken Beşiktaş taraftarı zıvanadan çıktı. Hakem kararlarının gözden geçirilmesini talep eden Beşiktaş taraftarı, Türk maçlarına da yabancı hakemlerin gelmesini istedi.

4. Cüneyt Çakır'ın vermediği 3 penaltı pozisyonu

Pozisyonları tek tek derleyen taraftarlar öfkeli bir şekilde Cüneyt Çakır'a gönderme yaptı. "Yatacak yerin yok." Gibi birçok sert eleştiriye maruz kalan Cüneyt Çakır için neler olacak henüz belli değil. Tahminen yine aynı şekilde devam edilir. Beşiktaşlı taraftarın tartıştığı şey Fenerbahçe'nin maçı nasıl kazandığı değil, hakem olan Cüneyt Çakır'ın hakları olan pozisyonları neden vermediğidir. Amaçları iki taraftarın da birbirine girmesi değildir.

5. Beddualar peş peşe

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin ardından bir kamyon beddua alan Cüneyt Çakır'a maçtaki pozisyonlar hakkında yaptırımlar gelmesi isteniyor. Özellikle de gözünün önünde yaşanan ancak kendisinin hiçbir şekilde oyunu durdurmamasına ve devam ettirmesine Beşiktaş camiası tepkili.

6. Eyyamcı ne demek?

Bugün oynanan derbinin ardından dikkat çeken laflardan birisi de eyyamcı oldu. Cüneyt Çakır'ın vermediği pozisyonları eleştiren herkes Çakır'ın bir eyyamcı olduğunu vurguluyor. Eyyamcı ne demektir? Cüneyt Çakır eyyamcı mıdır?

7. Türkiye'de hakem hiyerarşısi mi var?

Cüneyt Çakır'ın çok yıllık tecrübesini bilen kişiler ise Çakır'ı daha ince bir şekilde eleştirdiler. Maçta bir pozisyonda VAR'a giden Cüneyt Çakır için;

"Türkiye de hicbir hakem cüneyt çakır i VAR a çağıramaz...Ancak kendisi yardım isterse VAR a gider.Tavsiye almaz ülkedeki hakem hiyerarşisi buna musade etmez." dedi.

8. Mete Kalkavan'a da tepkiler yoğundu

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin VAR hakemi olarak atanan Mete Kalkavan da Cüneyt Çakır'ı verdiği kararlar konusunda uyarmamasından dolayı epey eleştirildi. Lafın sonu ise yine Beşiktaş yönetimine geldi. Maçta bu kadar olay yaşanırken neden sessiz kalındığı ise merak konusu.

9. "Fener'in çocuğu Cüneyt Çakır."

Fenerbahçe ile daha önce kapalı odalarda toplantılar yaptığı ve Fener'in çocuğu diye anılan Cüneyt Çakır'ın Beşiktaş'a vermediği her pozisyon için hesap soruluyor ancak cevap alınabilecek birisine henüz ulaşılamadı. "Cüneyt Çakır şike mi yaptı?" söylentileri ise dillerden düşmüyor.

10. "80.dakikadan sonra hakem adaleti."

Derbinin son dakikalarına yaklaşıldığında Cüneyt Çakır cephesinden Fenerbahçe çıkarılan srı kart vb. kararlar göz yaşarttı ancak bu durum da maçın sonunda adaletin geldiğine dair söylentiler bıraktı. Muhtemelen son dakikalardaki hakem kararları maç boyu yaşansaydı daha adil bir derbi olacaktı diye belirtiliyor.

ÖNEMLİ: Beşiktaşlı taraftarın tartıştığı şey Fenerbahçe'nin maçı nasıl kazandığı değil, hakem olan Cüneyt Çakır'ın hakları olan pozisyonları neden vermediğidir!

#kırmızıbaret