woman male like reply
Düşünceler

Bebekler Arasındaki En Popüler Takı: Kehribar Kolye

Bebeklerin de moda takıları var mı demeyin, onların bizlerden neyi eksik? Üstelik bütün gözler de onların üzerindeyken tabiiki onlar da giyimlerine, takılarına dikkat edecekler. Bu kehribar kolye akımı nasıl başladı bilmem ama nerdeyse her bebekte, çocukta var. E durum bu kadar önemliyse biz de araştırıp, siz değerli takipçilerimizi "Kehribar kolye nedir? Bebekler neden bu kolyeyi takar?" soruları ile biraz bilgilendirelim dedik.

Kehribar taşının özellikleri

Son zamanlarda doğal taşlara olan ilgi de inanç da artmış durumda. O taşlardan birisi de kehribar taşı, yani nam-ı diğer amber. Çam ağaçlarındaki reçinelerin fosilleşmiş haline amber deniyor. Eğer kehribarı bir yere gömerseniz küçük cisimleri kendine çekme gibi bir özelliği var. Doğal taşlara olan ilgi tabiiki bazı dolandırıcılara da yeni alanlar açıyor. Her şeyim emitasyonunu yapanlar kehribar taşının da emitasyonunu yapmışlar. Gerçek olduğunu ise, kehribar taşını yakarak anlayabilirsiniz. Çünkü gerçek kehribar taşını yaktığınızda etrafa buram buram çam kokusu yayılır.

Kehribar taşının faydaları

Bebeklerde özellikle diş çıkarma dönemlerinde kullanılmaya başlanan kehribar taşı, doğal bir ağrı gidericidir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Aynı zamanda sakinleştirici özelliği vardır. Diş çıkarma dönemlerinde bebeklerin ne kadar huzursuz olduklarını düşünürsek, bu dönemde çaresizce bebeğinin diş çıkarmasını bekleyen anneler için kehribar kolyeler vazgeçilmez bir aksesuardır. Bu özelliklerinin yanında mide, kulak ve boğaz yanmalarına da iyi gelir.

Kehribar taşı bebeklerde nasıl kullanılmalı?

Yeni doğan bebeklerde boğulma riski olduğundan dolayı kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Dördüncü aydan sonra kullanmanız bebeğinizin sağlığı açısından daha uygun olacaktır. Ayrıca boğulma riskine karşı her bir taşın arasında düğümler olmasına dikkat edin. Bebeğinizi uyutmadan önce kehribar kolyesini ya da bilekliğini çıkarmayı unutmayın. Satın aldıktan sonra ılık suyla yıkayıp, iyice kurulayın. Etkisini kaybetmemesi için de 2-3 ayda bir bir gece toprak bir kapta bekletin ve ardından iyice yıkayın.

Sevgiyle..

#İncir_Çekirdeği