woman male like reply
Düşünceler

Adana'daki Cono Aşireti'nden Küçük Kardeşini Kaybeden 13 Yaşındaki Kızın Anne Feryadı!

Adana'da yaşayan Cono Aşireti'nden olan 13 yaşındaki Hatice, küçük erkek kardeşini trafik kazasında kaybetti ve annesizliği anlattı. Annesinin onları bırakıp gitmesiyle ne hale geldiklerini ve eğer annesi yanlarında olsaydı böyle bir şeyin yaşanma ihtimalinin olmadığını anlatmaya çalışan 13 yaşındaki Hatice yürekleri dağladı.

"Annesizlik böyle bir şey!"

Kardeşinin araba çarpmasıyla vefat ettiğini duyan 13 yaşındaki kız, "Annesizlik böyle bir şey!" diyerek saatlerce ağladı. Adana'da yaşayan 1 kız, 3 erkek çocukları anneleri terk etmiş ve ablaları olan Hatice, kardeşlerine hem anne hem de baba olmuştu. 1'i kız 4 kardeşten 6 yaşındaki Erol Bartan, sabah saatlerde dışarıya oyun oynayacağım diyerek çıkıyor ancak bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybediyor.

13 yaşındaki küçük kızın anne ve babası neredeydi?

13 yaşındaki küçük kızın anne ve babası olan Fatma ve Bekir Bartan çifti, 15 yıldır evliydi. Alınan bilgilere göre Fatma Bartan, bundan 3 yıl önce 4 çocuğunu da terk edip başkasıyla evlendi. Çocuklar böyle biliyordu ama işin aslında annesi babası tarafindan başka bir adama satılmıştı. Kumar karşılığı satılan kadın defalarca çocuklarını görmek istese de ölümle tehdit edilerek, dövülerek uzaklaştırılıyordu. Üstelik Adana'da CANO Aşireti'ne bağlı olan ailede bu yaşananlar ilk değil.

Güzelevler Mahallesi'nde yaşanan kaza nasıl gerçekleşti?

19.11.2019 sabahı Güzelevler Mahallesi, 1975 Sokak'ta gerçekleşen kazada küçük erkek kardeşleri Erol Bartan hayatını kaybetti. 13 yaşındaki abla Hatice Bartan, kardeşlerine kahvaltı hazırlarken 4 yaşındaki erkek kardeşi Erol Bartan dışarıya çıkıp oyun oynamak istediğini söyledi. Ablasının izniyle dışarıya çıkan Bartan, Uğur Ş.'nin kullandığı 07 DN 350 plakalı kamyonetin altında kalarak hayatını kaybetti.

"Kanlı kazağımı o gelene kadar çıkarmayacağım."

Küçük kardeş Erol Bartan'ın kamyonetin altında kalmasından sonra çevredekilerin bağırma seslerine gelen abla Hatice Bartan, kardeşini kucağına aldı ve ağlamaya başladı. Sağlık ekiplerinin gelmesiyle ilk müdahale yapıldı ve hastaneye sevk edildi. 13 yaşındaki genç kızın söyledikleri ise herkesi hüzne boğdu. Üzerindeki kanlı kazağını, kardeşi Erol Bartan gelmeden çıkarmayacağını söyleyen küçük kız, güçlükle sakinleştirildi.

Cono Aşireti kimlerdir?

Cono Aşireti, Adana'da kabile halinde yaşayan ve her şekilde dış dünyaya kapaı bir topluluktur. Hiçbir dini benimsemezler ve kendilerini inançsız olarak belirlerler. Kendi birbirleriyle evlenirler, dış dünyayla kesinlikle işleri olmaz. Okuma-yazma nedir bilmezler ve yaşadıkları alana polisi dahi sokmazlar. Gece soygunları, gasplar, kapkaççılık ile başlayan ve türleri uzayıp giden bir dünya suçları vardır.

#kırmızıbaret