woman male like reply
Düşünceler

Adana'da Harika Bir Pazar Günü: Önce Modifiyeli Araba Fuarı Ardından Portakal Çiçeği Festivali!

"Hafta sonu ne yapsak?" diye düşündürmeyen bir şehirde turladık bugün. Portakal Çiçeği Festivalinin de ucundan yakalamış olduk. Geçen sene daha renkliydi aslında ama bu sene de en az o zamanki kadar eğlenceliydi. Araba fuarına uğrayıp üstüne de festivale gidince vakit nasıl geçti anlamadık tabii. Bu aralar Adana'da hafta sonunuzu değerlendirmenizi öneririm. :)

Modifiye tutkunlarına bu doz yetmeyecek 

Daha çok benzer arabalar vardı ama modifiyeler o kadar çok yoktu. Yine de ben gözlerimi Honda'lardan alamadım ne yalan söyleyeyim. Hayalimdeki araba olmasından kaynaklı bir özlem yaşasam da ben bu kadarcık modifiyeye bile cesaret edemezdim. :)

Honda'nın 3284937283 tonu!

Arkadaki manzarayı görüp de arabayı beğenmemek zaten elde değil. O değil de resimleri yüklemek için geziniyorum hep Honda var. :) Ama sıkı durun asıl sürpriz bir sonraki başlıkta! :))

Bizim ihtiyar buralara da gelmiş 

Piyasada Doğan, Şahin, Kartal, Toros gibi araçlar pek kalmasa da arada denk geliyoruz ve hürmetle ilgileniyoruz. :) Nostalji denince milletin aklına Fransız, İngiliz arabaları gelir. Bizim aklımıza da bunlar geliyor. :) 

Modifiyeli Araba Fuarı'nı gezdikten sonra koşar adımlarla Portakal Çiçeği Festivali'ne gidiyoruz. Hadi başlayalım! :)

Bu sene 7.'si düzenlenen karnavaldan rengarenk görüntüler

Uluslararası Portakal Çiçeği Festivali, aynı zamanda ülkemizdeki ilk karnaval/festival niteliğini taşıyor. Bu sene de Atatürk Parkı'nda toplanan ziyaretçiler ve öncülerle başlayan festival, tabiri caizse izdiham niteliğinde bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Benim de ilk defa kalabalıktan haz ettiğim yerdir bu festival. Çünkü herkes ot gibi yürümüyor, kostümler ve eğlenceler eşliğinde gidiliyor ve uysal davranılıyor. :)

Kalabalığın en anlamlı hali

'Kuru kalabalık' tabirinin tam aksine, zamanın nasıl geçtiğini anlamadan saatlerce kalmak isteyeceğiniz bir festival. Hele ki aralarda kalan hediye köşeleri içinizi eritecek. Düşüncenin devamına ben de aldıklarımı eklemeyi düşünüyorum bakalım. :) Kalabalığın içinde birçok milletten insanlar var ve yerli-yabancı demeden delice eğleniyorlar.

Festival boyunca göreceğiniz köşelerden birisi

Özellikle taç takılıyor, neredeyse herkeste oluyor. Ben de edindim hatta bir tane. :) Onun dışında bol miktarda portakal çiçeği kolonyası var. İstediğin şekilde yaptıradabiliyorsun. Şişesine kadar belirleyebiliyorsun. Ben mantar tıpalı ufak bir şişeye koydurup tıpasına portakal çiçeği taktırdım. Hatıra sonuçta. :) 

Bahsettiğim şeyler bunlardı. Ben bileklik olarak koluma bağladım ama genelde daha sert olanları taç olarak kullanılıyor. Hatıra kutumun en güzel yerinde şu an. :)

Atatürk Parkı'ndan başlayan festival gezintinizi Taş Köprü ile taçlandırıp Pazar gününüzü noktalandırabilirsiniz. Umarım güzel bir rehber olmuştur. :)

Kıymetli vaktinizi düşünce yazıma ayırdığınız için teşekkür ediyorum.