woman male like reply
Düşünceler

1 Ekim Dünya Kahve Gününde Kahvenin Faydalarını Sizler İçin Yazdık

Sonbaharın geldiği şu günleri, bir de kahve günüyle birleştirmek harika bir fikir. O zaman Dünya Kahve Gününü değerlendirip, kahvenin hayatımızdaki yerinden de yola çıkarak sizlere kahvenin faydalarından bahsedelim istedik.

Hastalıklardan Korur

Günde 3 küçük fincanı geçmeyecek kahve tüketiminin tip-2 diyabet, Alzheimer ve Parkinson gibi sinir sistemi hastalıklarına iyi geldiği, ayrıca kanser hastalıklarına karşı da koruyucu görevi olduğu yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

Enerji Verir

Kafeinin enerji verdiği gerçeğini hepimiz biliyoruz. Bilimsel olarak da açıklamak gerekirse, vücuttaki kafein bilişsel fonksiyonları arttırır ve böylece biz de kendimizi daha enerjik daha dikkatli hissederiz. Sabahları kahvaltıdan 1 saat sonra kahve içmek bu sebeple güzeldir ve gün boyu enerjik kalmanızı sağlar.

Vücuttaki Yağları Yakar

Kahvenin zayıflamaya yardımcı olduğunu duymak eminim hoşunuza gitmiştir. Spor yapmadan yarım saat öncesinde şekersiz kahve içmek hem konsiyonunuzu arttırır hem de yağ yakımınızı hızlandırır.

Gençleştirir

Yediğimiz içtiğimiz bazı şeyler vücudumuza bazı zararlar verir, hücrelerimizin erken yaşlanmasını sağlar. Kahve çekirdeğinin içinde bulunan bol antioksidanlar sayesinde kahve içmek hücrelerin erken yaşlanmasını engeller. Alın size kahve içmek için bir sebep daha, gençleşmek :))

Depresyonu Azaltır

Hepimizin hayatı stresli ve bir o kadar da yoğun geçerken birçoğumuz depresyonun kıyısında yaşıyoruz. Her gün düzenli olarak kahve içmek sizi depresyonun o zorlu yollarından uzak tutar. Depresyondan uzak duracağım diye de aşırı kahve tüketimi yapmayın, günde 3 fincanı geçmeyecek şekilde içilen kahve tüketimi idealdir. :)

Son olarak bütün bu faydalarının yanında bence kahvenin mutlulukla bir ilgisi olmalı..

Sevgiyle..

#İncir_Cekirdeği